Коротка інформація з описом роботи з'явилася на сайті університету. Результати досліджень автори представлять на конференції, яка відбудеться в січні 2013 року, повідомляє Лента.ру.
"Принцип, запропонований авторами, полягає в тому, щоб додавати в суміш нафти і води феромагнітні часточки, покриті водовідштовхувальною оболонкою. Такі часточки розчинятимуться в нафті і перетворюватимуть її на магнітну рідину, яку можна видалити за допомогою магнітного поля", - відзначається в повідомленні.
Для відокремлення нафти з часточками інженери розробили стаціонарні магніти, розташовані в особливому порядку. Нафта концентрується на поверхні таких магнітів і збирається в особливу ємність. Потім магнітні часточки вилучаються з нафти і використовуються повторно.
За задумом дослідників, увесь процес відбуватиметься на борту спеціальних суден. Вони накопичуватимуть зібрану нафту, яку потім можна використовувати. Це повинно, за словами розробників, створити додатковий економічний стимул для проведення очисних робіт.