У київському Палаці Спорту відбулося справжнє свято юних конструкторів – IV Всеукраїнська олімпіада з робототехніки

 

Цього року в змаганні взяли участь близько ста українських команд (діти і юнацтво віком від 9 до 16 років). Учасники змагалися за право представляти Україну на Всесвітній олімпіаді з робототехніки (WRO), яка проходитиме в листопаді цього року в Малайзії. Окрім українських, були представлені команди з Королівства Данія, Федеративної Республіки Бразилія, Південноафриканської Республіки та Російської Федерації.

Учасників олімпіади привітали Посол Королівства Данії в Україні Мікаель Борг-Хансен, віце-президент благодійного фонду «LEGO Foundation» Йенс Майбом, Генеральний секретар WRO Клаус Дітлев Кристенсен, Президент Малої академії наук України, народний депутат, член-кореспондент Національної академії наук України Станіслав Довгий, заступник директора компанії LEGO – Україна Анатолій Кузьмінський, директор ТОВ «Пролего» Оксана Стоєцька.

Упродовж змагань діти мали змогу поспілкуватися з однолітками, отримати новий досвід, конструюючи роботів, які вражають уміннями імітувати міміку, розрізняти кольори і грати в «людські» ігри. Учасники виступали в чотирьох категоріях (лігах). У кожної з ліг були свої завдання: рух траєкторіями, транспортування предметів, подолання перешкод тощо.

Для 13-річного Олексія Шатохіна – учня сьомого класу Голосіївського ліцею й активного учасника секції машинобудування та робототехніки Малої академії наук України на базі НТУУ «Київський політехнічний інститут» – це вже третя Всеукраїнська олімпіада з робототехніки. Конструювати юний МАНівець почав з п’яти років. Спочатку – з кубиків, потім – з LEGO, тепер планує створювати конструкції з дерева чи металу. А ще Олексій думає зробити 3D-принтер, який з пластмасового дроту робитиме тривимірні фігури. На думку школяра, це не так вже й складно.

У рамках фестивалю також відбувся Міжнародний турнір з робофутболу WRO Gen II Football; одночасно проходили товариські матчі, відкриті для всіх охочих. Моделі кращих стадіонів України і світу, споруджені з кубиків LEGO, представили на дитячому архітектурному конкурсі «Стадіони майбутнього» учні 40 шкіл України і Росії. Насичена програма фестивалю також містила різноманітні конкурси й вікторини, а будівництво великої фігури з кубиків LEGO нікого не залишило байдужим.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Електронне урядування сприятиме зменшенн…

04-10-2012 Олена - avatar Олена

Четвер, 04 жовтня 2012, 17:19 Впровадження системи електронного урядування в Україні сприятиме зменшенню рівня корупції та покращенню якості адміністративних послуг.

Поглиблення українсько-китайської співпр…

10-12-2015 Олена - avatar Олена

Поглиблення українсько-китайської співпраці в галузі впровадження мікропризмових елементів і структур

Восени 2015 року відбулася низка зустрічей фахівців Інституту проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України з китайськими партнерами. Сторони взяли участь у перемовинах і підписали угоду про наукове та виробниче співробітництво...

СТВОРЕННЯ І РОЗВИТОК ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПЛАТ…

19-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Одним з можливих інструментів формування і реалізації пріоритетів науково-технологічного розвитку в соціально-економічній сфері, є розробка так званих «Техно- логічних платформ» (ТП), які широко використовуються в країнах ЄС. Мета розробки ТП...