Саме цю безсистемність й має подолати Концепція, яка вирішуватиме три комплекси проблем – формуватиме економічні (податкові, кредитні, страхові) умови прискореного розвитку інновацій, закладатиме сучасні організаційні основи інноваційних процесів та сприятиме створенню нової інституційної бази.
Показово, що Концепцією також передбачено формування таких ключових елементів сучасної інноваційної інфраструктури, які досі практично були відсутні в Україні. Насамперед це впровадження дієвих механізмів державно-приватного партнерства, створення кластерних моделей галузевого і регіонального співробітництва під час реалізації пріоритетних інноваційних проектів, формування системи інформаційно-аналітичного забезпечення реалізації державної інноваційної політики, а також створення на основі сучасних ІКТ інформаційно-аналітичної сервісної інфраструктури та відкритих баз даних ринково привабливих технологічних і організаційних інновацій у різних сферах суспільної діяльності.
Уряд схвалив Національну стратегію розвитку освіти до 2021 року
Опубліковано Понеділок, 10 вересня 2012, 20:18
Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки, яку пропонується затвердити відповідним Указом Президента України. Це питання розглядалося на засіданні Кабінету Міністрів 10 вересня 2012 року.
Документ розроблено з метою вдосконалення правових та організаційних засад розвитку освіти в Україні. До розробки стратегії долучилися практично всі освітянські колективи, громадськість, від яких надійшло майже 6 тисяч пропозицій, зауважень, звернень, які були проаналізовані та враховані в проекті Національної стратегії розвитку освіти. Документ було розглянуто та схвалено минулого року на III Всеукраїнському з’їзді працівників освіти.
Національна стратегія розвитку освіти визначає основні напрями, пріоритети, завдання і механізми реалізації державної політики в галузі освіти, кадрову і соціальну політику і складає основу для внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, управління і фінансування структури та змісту освіти.
Головним завданням стратегії є забезпечення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти для громадян України відповідно до вимог інноваційного, сталого, демократичного розвитку суспільства, економіки, науки, культури. Зміни в освіті повинні забезпечити створення умов для особистісного розвитку людини відповідно до її індивідуальних задатків, здібностей, потреб у навчанні впродовж життя.
Після підписання Президентом України Указу про схвалення Національної стратегії розвитку освіти та його опублікування документ набуде чинності. Уряд же буде зобов’язаний у місячний термін розробити заходи щодо реалізації Національної стратегії розвитку освіти на найближчі
РФ заинтересована в развитии сотрудничества с КНР в области инноваций
10.09.2012
Россия заинтересована в развитии сотрудничества с КНР в области инноваций, заявил Президент РФ Владимир Путин на пресс-конференции по итогам саммита АТЭС.
"Прежде всего, нам бы хотелось, чтобы мы вместе с нашими иностранными партнерами, в том числе и с китайскими партнерами, вместе работали над новыми технологиями, над инновационными технологиями", - сказал Путин.
Он пояснил, что подобные технологии могут реализовываться в рамках специально создаваемых или уже действующих научно-технологических кластеров, которые есть, в том числе и на Дальнем Востоке. В качестве примера он привел судостроительное предприятие, которое создается с участием китайских партнеров. Еще одно предприятие, по словам Путина, предполагается создать с участием корейского капитала.
Путин проведет совещание по развитию науки на Дальнем Востоке
11.09.2012
Президент России Владимир Путин намерен в ближайшее время провести специальное совещание по развитию академической науки на Дальнем Востоке, в том числе, по созданию в регионе новых вузов.
Президент отметил, что необходимо определить сроки и темпы создания новых учебных заведений и принципы финансирования работ.
«Финансирование приличное, надо с Академией наук обсудить, как направлять денежные потоки таким образом, чтобы Сибирское и Дальневосточное отделения не чувствовали себя сиротами», - отметил Путин.
Президент также подчеркнул, что российские власти «обязательно создадут на базе Дальневосточного федерального университета мощный интеллектуальный центр России».
Говоря о развитии науки в регионе, глава государства напомнил, что в Амурской области будет построен космодром «Восточный» для работы на котором потребуются специалисты самых разных направлений. Как ожидается, именно их будут готовить университет и новые вузы.
Путин сообщил, что программа развития ДВФУ будет завершена к 2019 году. Ожидается, что к этому времени в вузе будут учиться до 7,5 тысяч иностранных студентов - каждый четвертый студент очного отделения, что соответствует уровню мировых стандартов.