Ініціативи ІКС

 

 До цього засідання ІКС поповнив свої лави новим, вже двадцятим по рахунку, учасником - ВАТ «КАМАЗ». Індустріальна консультативна рада складається з глав і топ-менеджерів найбільших міжнародних і російських компаній, що стали учасниками проекту «Скол- ково» і плануючих розміщення центрів НДДКР в Іннограді. До компетенції цієї ради входить розробка і висунення ініціатив з метою підвищення привабливості науково-дослідницькій галузі в Росії.

Для спрощення порядку подальшої роботи та взаємодії всередині Ради на засіданні було прий-нято рішення про формування шести робочих груп, які займуться вирішенням питань по пріоритетним напрямкам - законодавство, інфраструктура, регулювання, сприйняття (інновацій в Росії), персонал та інші питання. У задачі груп входитиме формування проектів пропозицій по всіх аспектах профільного напрямку та їх винесення на обговорення на наступне засідання.

     Зокрема, за напрямом законодавчих ініціатив члени ІКС відзначили необхідність вдосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту прав інтелектуальної власності та правозастосовної практики, а також процедур державних закупівель (Закон 94-ФЗ).

У завдання робочої групи «Інфраструктура» буде входити вирішення питань, пов'язаних з модернізацією існуючої та створення нової інфраструктури для здійснення дослідницької діяльності в Росії.

Учасникам групи «Регулюван- ня» належить працювати над приведенням технічної регуляторного середовища Росії, в першу чергу група сконцентрується над питаннями спрощення процедур митного очищення обладнання і матеріалів, необхідних для здійснення НДДКР.

 Присутні в ході засідання також відзначили в рівній мірі слабке сприйняття інноваційної діяльності в Росії з боку споживачів і неготовність більшості компаній розробляти і впроваджувати інноваційні продукти.

Вирішувати завдання в площині формування ухвалення в російському суспільстві ставлення до професії вченого як до престижної, а до впровадження інновацій в економіку як до необхідного належить членам робочої групи «Сприйняття».

 Робоча група «Персонал» займеться питаннями, пов'язаними з підготовкою кваліфікованих кадрів для здійснення діяльності у сфері НДДКР, особливу увагу учасники вирішили приділити тенденціям ринку технічного персоналу в Росії, кількість і якість якого має тенденцію до погіршення.

І нарешті, група «Інших питань» працюватиме над питаннями, в тому числі що стосуються зниження витрат на НДДКР, обсяг яких у Росії перевищує не тільки рівень інших країн Брікс, але і деяких «розвинених» країн.

Учасники засідання також виступили з низкою ініціатив. Зокрема, було запропоновано удосконалити процедуру присвоєння статусу проекту «Сколково», яка в даний час орієнтована суворо на стартапи і не враховує багатьох аспектів для компаній, що планують створювати мережу науково-дослідних і виробничих об'єктів.

«Ми можемо запропонувати Фонду «Сколково» зміна деяких процедур по присвоєнню статусу проектам, створюваним великими компаніями. Зараз всі процедури орієнтовані на невеликі стартапи, і це незручно великим компаніям, вони не проходять обмеження за чисельністю персоналу та з інших аспектів», - пояснив голова ІКС Еско Ахо.

 Зокрема, діючі процедури більше підходять для компаній, що розробляють новий продукт, в той час як великі компанії є процесно-орієнтовані і  більше впливають на розвиток екосистеми в цілому.

Учасники ІКС дали високу оцінку цьому засіданню, в першу чергу за його практичну значимість - була визначена стратегія розвитку Ради і його структура, позначені пріоритети і поставлені конкретні завдання, над виконанням яких належить працювати новому консультативному органу Фонду «Сколково». У самий найближчий час будуть визначені робочі групи та їх координатори, затверджено графік робочих зустрічей, за підсумками яких буде сформульовано робочий порядок денний наступного засідання, яке планується провести в жовтні 2012 р. в рамках Форуму «Відкриті інновації».

Голова ІКС, виконавчий віце-президент Nokia Corporation Еско Ахо зазначив, що, на його думку, формат впроваджуваного в Росії відкритого уряду буде сприяти більш ефективній взаємодії цього органу влади з Радою. Він також висловився за активне використання в роботі локальних офісів великих міжнародних компаній, що входять до Ради.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

«Інститут Масдар» (ІМ) (Об’єднані Арабсь…

06-12-2015 Олена - avatar Олена

«Інститут Масдар» (ІМ) (Об’єднані Арабські Емірати) надає гранти на навчання на магістерських програмах та в аспірантурі

«Інститут Масдар» (ІМ) пропонує навчання на магістерських програмах з природничих наук, інжинірингу, космічних систем та технологій, а також на міждисциплінарних програмах в аспірантурі. Університет науки і технологій «Інститут Масдар» (м. Абу-Дабі,...

Інновації сьогодні — двигун економічного…

01-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

«Відтепер в Україні започаткована Премія Кабінету Міністрів України за розробку та впровадження інноваційних технологій.

Інформаційний день з матеріалознавства

12-03-2015 Anna - avatar Anna

Інформаційний день з матеріалознавства

    11 березня 2015 року з 9-30 до 12-00 у Великій конференц-залі НАНУ (вул. Володимирська, 55) було проведено інформаційний день Програми HORIZON-2020 по напряму «Матеріалознавство». З доповіддю *H2020 Advanced Materials...