"Навряд чи якій-небудь компанії вдасться перевершити досягнення IBM", - заявив американський професор Джек Донгарра, який разом із колегою з Німеччини Хансом Меуером складає список найшвидших суперкомп'ютерів.
За словами Дж.Донгарри, нова машина перевершує перший найшвидший комп'ютер, складений у 1993 році, в 273 930 разів. Ті операції, на які тоді було потрібно три дні, можуть бути виконані Sequoia скоріше, ніж за секунду.
Восени 2010 року країною, що створила найшвидший комп'ютер у світі, був оголошений Китай, що перехопив це звання у США. Потім першість завоювала японська Fujitsu.
Новий американський пристрій, що став лідером у 2012 році, планується використати для побудови моделей ядерної зброї, що дасть змогу відмовитися від її підземних випробувань. Встановлено цей суперкомп'ютер у лабораторії американського міністерства енергетики в Каліфорнії.
Суперкомп'ютер Sequoia здатний за одну годину зробити обчислення, які б зайняли 320 років і зусилля 6,7 млрд осіб, якби ті використовували стандартні калькулятори. Якщо порівняти перше і друге місця зі списку, то Sequoia в 1,55 раза швидша за модель, випущену Fujitsu, і в ній використовується 1,5 млн процесорів, що більш ніж удвічі перевищує аналогічний показник японського конкурента. Серед достоїнств комп'ютера IBM також відмічають менше енергоспоживання - 7,9 мегавата проти 12,6 мегавата Fujitsu.
Наразі у списку 10 найшвидших суперкомп'ютерів налічується три американські пристрої, а ще півроку тому їх було п'ять. У цей перелік також включено два німецькі і два китайські комп'ютери, по одному від Японії, Франції та Італії. Але провідним виробником суперкомп'ютерів вважається компанія IBM, що випустила п'ять із 10 найбільш швидкісних машин.