Суперкомп'ютер Sequoia від IBM визнаний найшвидшим

 

"Навряд чи якій-небудь компанії вдасться перевершити досягнення IBM", - заявив американський професор Джек Донгарра, який разом із колегою з Німеччини Хансом Меуером складає список найшвидших суперкомп'ютерів.

За словами Дж.Донгарри, нова машина перевершує перший найшвидший комп'ютер, складений у 1993 році, в 273 930 разів. Ті операції, на які тоді було потрібно три дні, можуть бути виконані Sequoia скоріше, ніж за секунду.

Восени 2010 року країною, що створила найшвидший комп'ютер у світі, був оголошений Китай, що перехопив це звання у США. Потім першість завоювала японська Fujitsu.

Новий американський пристрій, що став лідером у 2012 році, планується використати для побудови моделей ядерної зброї, що дасть змогу відмовитися від її підземних випробувань. Встановлено цей суперкомп'ютер у лабораторії американського міністерства енергетики в Каліфорнії.

Суперкомп'ютер Sequoia здатний за одну годину зробити обчислення, які б зайняли 320 років і зусилля 6,7 млрд осіб, якби ті використовували стандартні калькулятори. Якщо порівняти перше і друге місця зі списку, то Sequoia в 1,55 раза швидша за модель, випущену Fujitsu, і в ній використовується 1,5 млн процесорів, що більш ніж удвічі перевищує аналогічний показник японського конкурента. Серед достоїнств комп'ютера IBM також відмічають менше енергоспоживання - 7,9 мегавата проти 12,6 мегавата Fujitsu.

Наразі у списку 10 найшвидших суперкомп'ютерів налічується три американські пристрої, а ще півроку тому їх було п'ять. У цей перелік також включено два німецькі і два китайські комп'ютери, по одному від Японії, Франції та Італії. Але провідним виробником суперкомп'ютерів вважається компанія IBM, що випустила п'ять із 10 найбільш швидкісних машин.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Молоді вчені НТУ «ХПІ» продовжують тради…

19-12-2014 Anna - avatar Anna

Молоді вчені НТУ «ХПІ» продовжують традиції наукової школи фізики тонких плівок

Наукова роботу під назвою «Розробка фізичних основ конструктивно-технологічних рішень новітніх пристроїв оптоелектроніки» була присвячена вдосконаленню технології виробництва вітчизняних кремнієвих фотоелектричних перетворювачів, які є основною деталлю сонячної батареї представили молоді вчені...

Міжнародна науково-практична конференція…

22-10-2014 Anna - avatar Anna

16-17 жовтня 2014 р. в Інституті агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Збалансоване природокористування: традиції та інновації». Організатори. Національна академія аграрних наук України, Інститут...

Японські вчені створили надміцне скло, щ…

04-11-2015 Олена - avatar Олена

Японські вчені створили надміцне скло, що не б'ється

Фахівці з Інституту промислових наук Токійського університету знайшли спосіб підвищити міцність скла до рівня сталі. Дослідники з Інституту промислових наук Токійського університету створили скло, що за міцністю не поступається сталі. Про...