Володимир Семиноженко про те, як відбуватиметься відбір учасників IT-експерименту

 

Протягом 10 робочих днів, починаючи з дня одержання заяви від компанії, ми повинні видати висновок або відмовити в його видачі. Висновок вважається дійсним протягом 90 днів. В цей період компанії необхідно подати реєстраційну заяву разом з іншими документами до Державної податкової інспекції.

Після отримання реєстраційної заяви податкова має право провести позапланову перевірку компанії (протягом 10 днів) або ж обійтися без перевірок і протягом 15 днів включити її до реєстру користувачів пільгами (або видати рішенні про відмову).

Те, що в схему відбору претендентів на пільги було включено Держінформнауки, пояснюється побажанням Державної податкової інспекції. В ній немає профільних фахівців, які могли б професійно провести експертизу відповідності компанії-претендента на пільги критеріям, виписаними в законі.

Тому рано чи пізно виникла б ситуація, коли в самій податковій довелося б створювати якийсь дублюючий орган. Крім того, Держінформнауки раніше вже проводило експертизу проектів інформатизації органів влади на відповідність їх належності до сфери інформатизації та надавало відповідні висновки.

Так що логічно було залучити агентство до експертизи і в цьому випадку. По-друге, участь у процедурі реєстрації двох незалежних один від одного центральних органів (Держінформнауки та податкової) сприятиме більшій об'єктивності. У нас різні функції. Головне завдання агентства в цьому випадку - підтримка високотехнологічних підприємств в сфері IT, а податкової - збір податків незалежно від сфери діяльності компанії.

Зараз Держінформнауки розробляє Порядок надання висновку, який після пілотної апробації буде поданий на затвердження Кабінету Міністрів. Планується, що подача документів та отримання самого висновку будуть здійснюватися за принципом "єдиного вікна", щоб максимально усунути всі бюрократичні перепони.

Також урядом буде затверджено перелік професійних назв робіт індустрії програмної продукції. У ньому будуть визначені посади, що підпадають під пільгове оподаткування. А Мінфіном спільно з Держінформнауки буде затверджено порядок ведення реєстру суб'єктів, які застосовують особливості оподаткування діяльності в індустрії програмної продукції. В цілому ж нові закони мислилися як закони прямої дії в першу чергу для того, щоб виключити можливість "ручного управління" процедурою отримання пільг.

Джерело: http://www.depo.ua/ru/delovaja-stolica/2012_arhiv-nomerov-ds/iyun2012_1339397177/25-579/84353.htm

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Самарской области пройдет VI Межрегион…

05-07-2012 Олена - avatar Олена

5-6 июля 2012 года Правительство Самарской области в шестой раз проводит Межрегиональный экономический форум «Самарская инициатива: кластерная политика – основа инновационного развития национальной экономики». Соорганизаторами мероприятия являются Министерство экономического развития...

Актуальна інформація про події у сфері н…

11-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Автор: Ivan Kulchytskyy 11 Листопада 2012 Представлено короткий перелік конференцій, форумів та виставок

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

23-05-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 21.05.-23.05.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...