Питанню реалізації програми виробництва військово-транспортного літака АН-70 в Україні питанню була присвячена сьогоднішня нарада під головуванням Прем’єр-міністра України.
Під час зустрічі Глава Уряду заслухав інформацію про стан виконання українською стороною своїх зобов’язань у цьому питанні. Він звернув увагу на існування принципової домовленості з Російською Федерацією щодо спільної реалізації цього проекту.
Миколи Азаров наголосив: щоб врегулювати всі спірні чи недопрацьовані питання, необхідно активізувати роботу.
Під час сьогоднішньої наради Глава Уряду акцентував увагу на необхідності подолання всіх штучних перепон, які існують на шляху реалізації створення ВТЛ АН-70. «Розробка літака вступила в завершальну стадію. Є замовники на значні партії цього літака», - зазначив Микола Азаров. Він додав, що після налагодження серійного виробництва АН-70 Міністерство оборони України теж зможе закупити необхідну кількість літаків.
«Зараз необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб вирішити всі питання, які визначені нашими рамковими зобов’язаннями в міжурядовій угоді», - сказав Прем’єр-міністр.
За результатами наради Микола Азаров дав ряд доручень. Зокрема, Міністерство фінансів зобов’язано розглянути і забезпечити цільове ритмічне фінансування цього проекту: «Ці кошти без затримок повинні йти на підприємство».
Крім того, за словами Глави Уряду, є необхідність вирішити ряд технічних питань, узгодити їх з російською стороною та чітко зафіксувати ці позиції у відповідних документах. «Виписуйте всі позиції до 27 червня, щоб ми могли все чітко з росіянами обговорити та зафіксувати всі ці речі у відповідному протоколі», - додав Микола Азаров.
Нагадаємо, що у травні поточного року під час зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з Президентом Росії Володимиром Путіним і Головою Уряду РФ Дмитром Медведєвим у Москві біла підтверджена готовність Росії спільно з Україною будувати літаки Ан-70 та інші моделі літаків "Ан". Сторони вирішили винести ці та інші конкретні проекти співробітництва на засідання Міжурядового українсько-російського комітету з економічного співробітництва, під час якого довести їх до стадії практичної реалізації. Засідання Міжурядової комісії має відбутися напередодні зустрічі глав держав України і Росії, де уже будуть укладені відповідні угоди.