Завдяки стимулам близько 90% ІТ-компаній легалізують свою діяльність

 

Нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада України ухвалила два законопроекти - “Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції” (№8267) та зміни до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” (№9744). Їхнє головне завдання — формування конкурентного середовища для українських ІТ-компаній.

Нові правила передбачають звільнення від ПДВ на послуги, які надаються в сфері інформатизації, сплату податку на прибуток ІТ-підприємств на рівні 5%, сплату податку з доходів також на рівні 5%. Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування становитиме 36,76% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам. Під дію відповідного законодавства підпадатимуть ті компанії, у яких обсяг доходів від діяльності в сфері інформатизації становить не менш ніж 70% від загального обсягу доходів.

За словами Володимира Семиноженка, який за дорученням Прем'єр-міністра України координував роботу з підготовки, доопрацювання та супроводження законопроектів у парламенті, прийняте законодавство сприятиме розвитку високотехнологічної складової вітчизняної економіки та дозолить збільшити надходження до бюджету. Він вважає, що внаслідок застосування системи податкових стимулів майже 90% ІТ-компаній, які наразі працюють “в тіні”, добровільно легалізують свою діяльність.

“Досі нам діставалася лише мала частина того, що мали іноземні компанії, які працювали у нормальних умовах”, - зауважив Володимир Семиноженко і пояснив, що стандартний режим оподаткування значно здорожував годину роботи українського програміста у порівнянні з вартістю години праці його іноземних колег. У підсумку вітчизняний ІТ-бізнес був вимушений працювати “на підряді” у великих компаній з Росії, Китаю, Індії та навіть Білорусі.

Голова Держінформнауки відзначив, що за старих умов оподаткування галузь вже вичерпала свій потенціал зростання — 30% росту на рік був її “стелею”. Це підтверджує той факт, що лише за квартал 2011 року, коли ІТ-бізнес не платив ПДВ, його прибутки виросли на 50%. Повернення податку, навпаки, різко знизило темпи зростання, адже використання “сірих” схем не дозволяло малим компаніям розширюватися й брати участь у великих проектах. “Українські ІТ-компанії мають отримати рівні умови роботи з їхніми закордонними конкурентами”, - підкреслив голова Держінформнауки.

В Україні створять сприятливішу систему оподаткування для ІТ-компаній

1 січня 2013 року відповідно до законодавства вступає в дію спеціальне оподаткування і спеціальні умови для роботи ІТ-галузі. Про це під час брифінгу повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.

"Ви знаєте, що головна проблема ІТ-компаній – це робота по спрощеним сірим схемам, які не дають можливості створення великих конкурентних компаній, які б змогли виплачувати зарплати представникам абсолютно легально і мали можливість виходити на зовнішні ринки", - сказав він.

За переконанням В.Семиноженка, дана система оподаткування розширить можливості ІТ-компаній.

"Це законодавство щодо оподаткування доходів при виплаті заробітної плати чи за контрактною основою, яке має замінити 15% на 5%. Вводиться інновація, що на рівні 36,76% вноситься єдиний внесок від двох мінімальних зарплат", - зазначив В.Семиноженко.

За його словами, податок на прибуток теж зменшиться з 19% до 5%, а сплата ПДВ з послуг становитиме 0%.

Він зазначив, що ці та інші умови будуть визначати нові можливості для одного з найважливіших високотехнологічних секторів України.

Джерело: Українські Національні Новини

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Вчені НАН України братимуть участь у зав…

24-09-2012 Олена - avatar Олена

24 вересня 2012 р. відбулася зустріч віце-президента НАН України академіка НАН України А.Г. Загороднього з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань досліджень та інновацій п. Г. Раманаускасом, п. Т....

Основатель PayPal инвестирует в альтерна…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Компания Breakout Labs, принадлежащая одному из создателей платежной системы PayPal Питеру Тилю, инвестировала более 300 тысяч долларов в стартап AVEtec, который занимается проектом создания генератора электричества с так называемым нулевым...

Фонд RedButton поможет уральским стартап…

21-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

  Венчурный фонд RedButton Capital объявил о своем намерении оказать помощь уральским стартапам в подготовке презентаций для предстоящей международной выставки стартапов и конференции «42», которая состоится в Москве 28-29 мая.