Нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада України ухвалила два законопроекти - “Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції” (№8267) та зміни до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції” (№9744). Їхнє головне завдання — формування конкурентного середовища для українських ІТ-компаній.
Нові правила передбачають звільнення від ПДВ на послуги, які надаються в сфері інформатизації, сплату податку на прибуток ІТ-підприємств на рівні 5%, сплату податку з доходів також на рівні 5%. Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування становитиме 36,76% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам. Під дію відповідного законодавства підпадатимуть ті компанії, у яких обсяг доходів від діяльності в сфері інформатизації становить не менш ніж 70% від загального обсягу доходів.
За словами Володимира Семиноженка, який за дорученням Прем'єр-міністра України координував роботу з підготовки, доопрацювання та супроводження законопроектів у парламенті, прийняте законодавство сприятиме розвитку високотехнологічної складової вітчизняної економіки та дозолить збільшити надходження до бюджету. Він вважає, що внаслідок застосування системи податкових стимулів майже 90% ІТ-компаній, які наразі працюють “в тіні”, добровільно легалізують свою діяльність.
“Досі нам діставалася лише мала частина того, що мали іноземні компанії, які працювали у нормальних умовах”, - зауважив Володимир Семиноженко і пояснив, що стандартний режим оподаткування значно здорожував годину роботи українського програміста у порівнянні з вартістю години праці його іноземних колег. У підсумку вітчизняний ІТ-бізнес був вимушений працювати “на підряді” у великих компаній з Росії, Китаю, Індії та навіть Білорусі.
Голова Держінформнауки відзначив, що за старих умов оподаткування галузь вже вичерпала свій потенціал зростання — 30% росту на рік був її “стелею”. Це підтверджує той факт, що лише за квартал 2011 року, коли ІТ-бізнес не платив ПДВ, його прибутки виросли на 50%. Повернення податку, навпаки, різко знизило темпи зростання, адже використання “сірих” схем не дозволяло малим компаніям розширюватися й брати участь у великих проектах. “Українські ІТ-компанії мають отримати рівні умови роботи з їхніми закордонними конкурентами”, - підкреслив голова Держінформнауки.
В Україні створять сприятливішу систему оподаткування для ІТ-компаній
1 січня 2013 року відповідно до законодавства вступає в дію спеціальне оподаткування і спеціальні умови для роботи ІТ-галузі. Про це під час брифінгу повідомив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко.
"Ви знаєте, що головна проблема ІТ-компаній – це робота по спрощеним сірим схемам, які не дають можливості створення великих конкурентних компаній, які б змогли виплачувати зарплати представникам абсолютно легально і мали можливість виходити на зовнішні ринки", - сказав він.
За переконанням В.Семиноженка, дана система оподаткування розширить можливості ІТ-компаній.
"Це законодавство щодо оподаткування доходів при виплаті заробітної плати чи за контрактною основою, яке має замінити 15% на 5%. Вводиться інновація, що на рівні 36,76% вноситься єдиний внесок від двох мінімальних зарплат", - зазначив В.Семиноженко.
За його словами, податок на прибуток теж зменшиться з 19% до 5%, а сплата ПДВ з послуг становитиме 0%.
Він зазначив, що ці та інші умови будуть визначати нові можливості для одного з найважливіших високотехнологічних секторів України.
Джерело: Українські Національні Новини