Хабаровський край стане територією інноваційного розвитку

 

З доповіддю «Про особливості організації промислового кластера змішаної спеціалізації» виступив перший заступник Голови Уряду краю з модернізації та промислової політики Віктор Чудов. За його словами, в регіоні необхідно переформатувати вже наявний науково-виробничий потенціал і стати на шлях створення сучасних кластерів, технопарків, технополісів.

Уже зараз формується регіональна інноваційна система, в яку включені органи влади, інноваційна інфраструктура, інноваційні компанії, наукові та освітні установи. Система має відкритий характер і взаємодіє з інститутами розвитку федерального рівня. Відповідно до цих планів розробляється і законодавча база - нова редакція Закону Хабаровського краю «Про державну підтримку інноваційної діяльності» та Крайова державна програма модернізації та інноваційного розвитку краю, одним з підрозділів якої буде програма створення авіа-, суднобудівного кластеру.

«Хабаровський край має істотний науково-виробничий потенціал в галузях авіа і суднобудування, які показують кратні темпи зростання, що дозволяє розглядати їх як локомотиви зростання регіональної економіки», - зазначив Віктор Чудов.

Інноваційний кластер авіа і суднобудування буде створюватися з залученням одного з провідних інститутів в країні - Фонду Центру стра-тегічних розробок "Північно-За-хід» (м. Санкт-Петербург). Передбачається, що до кластеру увійдуть близько 15 підприємств машинобудівної галузі краю (в тому числі лідер світового рівня - ВАТ «КНААПО»), 3 університети, 4 академічних інститута, малі інноваційні підприємства.

Паралельно ведуться роботи зі створення технопарку, індустріального парку, технополісу. Це території інноваційного розвитку, де критична маса освіти та культури, науки і техніки, наукоємного бізнесу і венчурного капіталу породжує «ланцюгову реакцію» наукової та ділової активності міжнародного, глобального масштабу.

«Це територія видатних можливостей перетворення бізнесу, реалізації творчого потенціалу та підвищення рівня життя, що притягує найбільш кваліфікованих дослідників і фахівців», - зазначив В. Чудов.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Володимир Семиноженко: Держінформнауки с…

26-10-2013 Anna - avatar Anna

Володимир Семиноженко: Держінформнауки створює для ІТ-компаній майданчик для популяризації своїх досягнень

   29 жовтня у Києві відбудеться Міжнародний науковий конгрес "Інформаційне суспільство в Україні", який організовано Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України.     У рамках заходу працюватиме виставка експозицій...

Всеукраїнська конференція «Хімія, фізика…

21-02-2015 Anna - avatar Anna

Всеукраїнська конференція «Хімія, фізика і технологія поверхні» та семінар «Наноструктуровані біосумісні / біоактивні матеріали»

13-15 травня 2015 р. в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України планується проведення Всеукраїнської конференції «ХІМІЯ, ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ПОВЕРХНІ», присвяченої 85-річчю з дня народження академіка НАН України...

Сьогодні два нові елементи таблиці Менде…

24-10-2012 Олена - avatar Олена

Урочиста церемонія присвоєння найменувань 114-му і 116-му елементам таблиці Менделєєва, вперше синтезованим фізиками з підмосковної Дубни, відбудеться сьогодні у московському Центральному будинку вчених, повідомляє веб-сайт Російської академії наук - РАН.