У Києві пройшло Спільне засідання Міжнародної академії астронавтики, Національної академії наук України та Державного космічного агентства України

 

Перед вченими з привітанням виступили академіки МАА: Борис Патон-Президент НАН України; Хірокі Матсуо - віце-президент МАА; Анатолій Пермінов - віце-президент МАА; Леонід Кучма - Президент України в 1994-2004 рр..; Юрій Алексєєв - голова ДКАУ. З тематичними доповідями виступили: Жан-Мішель Контант - Генеральний секретар МАА; Ярослав Яцків - заступник голови Ради з космічних досліджень НАН України; Олександр Дегтярев - регіональний секретар МАА в Україні, генеральний конструктор-генеральний директор КБ «Південне»; Олег Богданов - заступник генерального конструктора ДП «Антонов»; Олег Федоров - директор Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ; Лук'ян Анатичук - директор Інституту термоелектрики МОН-НАНУ; Філіппе Граціані - професор Римського університету; Джента Джин Карло - віце-президент Центру з розробки експериментальних моделей Туринського політехнічного університету та ін.

В рамках Регіонального засідання МАА в м. Києві було обговорено шляхи зміцнення взаємодії між Академіями, визначено напрямки практичного внеску України у вирішення загальносвітових космічних проблем і підписано Меморандум про взаєморозуміння, перспективи і пріоритетні напрями співпраці Міжнародної Академії Астронавтики та Національної академії наук України у космічній сфері.

Міжнародна академія астронавтики заснована в серпні 1960 року за ініціативою Теодора фон Кармана - видатного американського вченого угорського походження, спеціаліста в галузі авіації та космонавтики. Штаб-квартира МАА розмістилася в Парижі у Франції.

Міжнародна Академія Астронавтики - неурядова наукова організація, що об'єднує провідних світових експертів в галузі астронавтики, що сприяє міжнародному науковому співробітництву, що розробляє і реалізує комплексні наукові програми та дослідження в сфері астронавтики.

У 1992 році в Дніпропетровську, в КБ «Південне», було організовано Українське відділення МАА. У 2007, 2009 і 2011 роках у Дніпропетровську успішно пройшли 3 Регіональні конференції під егідою МАА.

В даний час в МАА особлива увага приділяється налагодженню спільних досліджень Місяця і Марса, космічних поселень на планетах сонячної системи, астероїдної небезпеки та інших. Українські вчені роблять суттєвий внесок в актуальні для людства космічні проекти. Серед таких проектів: космічна система моніторингу та прогнозування сейсмічної активності Землі; видалення радіоактивних відходів за межі земної біосфери; антіастероідний захист Землі; запобігання техногенного засмічення навколоземного космічного простору та ін.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ЯНАО: предприятия получат гранты на внед…

25-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Гранты предоставляются в рамках окружной целевой программы «Развитие инновационной инфраструктуры и инновационной деятельности в ЯНАО на 2012-2014 годы». Компании, которые получат поддержку из окружного бюджета, осуществляют деятельность в городах Салехард,...

Мобільна «сонячна квітка» дозволить заря…

12-10-2015 Олена - avatar Олена

Мобільна «сонячна квітка» дозволить заряджати електромобіль у будь-якому місці

Американська компанія Monarch Power (штат Арізона, США) пропонує всім власникам електромобілів скористатися новим винаходом – мобільною установкою «сонячна квітка», яка дозволяє заряджати авто у будь-якому місці. Новий пристрій представляє собою...

Новые системы для магнитно-резонансной т…

18-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Исследователи Университета Гамбурга (the University of Hamburg) в Германии создали новые контрастные агенты для магнитно-резонансной томографии (МРТ) на основе функционализированных квантовых точек и нанокристаллов оксида железа.