Перед вченими з привітанням виступили академіки МАА: Борис Патон-Президент НАН України; Хірокі Матсуо - віце-президент МАА; Анатолій Пермінов - віце-президент МАА; Леонід Кучма - Президент України в 1994-2004 рр..; Юрій Алексєєв - голова ДКАУ. З тематичними доповідями виступили: Жан-Мішель Контант - Генеральний секретар МАА; Ярослав Яцків - заступник голови Ради з космічних досліджень НАН України; Олександр Дегтярев - регіональний секретар МАА в Україні, генеральний конструктор-генеральний директор КБ «Південне»; Олег Богданов - заступник генерального конструктора ДП «Антонов»; Олег Федоров - директор Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ; Лук'ян Анатичук - директор Інституту термоелектрики МОН-НАНУ; Філіппе Граціані - професор Римського університету; Джента Джин Карло - віце-президент Центру з розробки експериментальних моделей Туринського політехнічного університету та ін.
В рамках Регіонального засідання МАА в м. Києві було обговорено шляхи зміцнення взаємодії між Академіями, визначено напрямки практичного внеску України у вирішення загальносвітових космічних проблем і підписано Меморандум про взаєморозуміння, перспективи і пріоритетні напрями співпраці Міжнародної Академії Астронавтики та Національної академії наук України у космічній сфері.
Міжнародна академія астронавтики заснована в серпні 1960 року за ініціативою Теодора фон Кармана - видатного американського вченого угорського походження, спеціаліста в галузі авіації та космонавтики. Штаб-квартира МАА розмістилася в Парижі у Франції.
Міжнародна Академія Астронавтики - неурядова наукова організація, що об'єднує провідних світових експертів в галузі астронавтики, що сприяє міжнародному науковому співробітництву, що розробляє і реалізує комплексні наукові програми та дослідження в сфері астронавтики.
У 1992 році в Дніпропетровську, в КБ «Південне», було організовано Українське відділення МАА. У 2007, 2009 і 2011 роках у Дніпропетровську успішно пройшли 3 Регіональні конференції під егідою МАА.
В даний час в МАА особлива увага приділяється налагодженню спільних досліджень Місяця і Марса, космічних поселень на планетах сонячної системи, астероїдної небезпеки та інших. Українські вчені роблять суттєвий внесок в актуальні для людства космічні проекти. Серед таких проектів: космічна система моніторингу та прогнозування сейсмічної активності Землі; видалення радіоактивних відходів за межі земної біосфери; антіастероідний захист Землі; запобігання техногенного засмічення навколоземного космічного простору та ін.