Її проведення стало можливим завдяки спільній декларації Малої академії наук України та Європейської організації ядерних досліджень, підписаної у серпні минулого року. Учасниками стали 29 фахівців МАН – учителів фізики майже з усіх областей України. Досвідчених педагогів зі стажем та їхніх молодих колег, учителів з міських шкіл і невеликих населених пунктів об’єднувала одна мета: отримати сучасні знання у сфері фізики високих енергій від провідних науковців ЦЕРНу та поділитися з колегами досвідом організації науково-дослідницької роботи.
Українські педагоги прослухали лекції про інформаційні технології у сучасній освіті, фізику елементарних частинок і основи діяльності ЦЕРНу. Крім того, вони побачили Великий адронний колайдер – телескоп і, одночасно, мікроскоп для дослідження світу. Учасники делегації ознайомилися з будовою та принципами функціонування прискорювачів, механізмом обчислення на колайдері та системою GRID. Співробітники ЦЕРНу розповіли про відкриття бозону Хіггса, фізику важких іонів та експеримент ALICE, науково-освітні проекти «Потік знань» і «Нейтрино повсюди у світі». Також наші земляки ознайомилися з роботою компактного мюонного соленоїда, дізнатися про медичне застосування фізики високих енергій, почути про українську участь у діяльності ЦЕРНу. Крім того, учасники делегації відвідали експериментальні установки і декілька науково-культурних об’єктів. Побували вони й у центрі візитів ATLAS, музеях «Глобус» і «Мікрокосм», на фабриці антиматерії та в залі супермагнітів, побачили прискорювач «Протон Синхротрон» і детектор «Компактний мюонний соленоїд», пульт керування ЦЕРНу і експеримент «Альфамагнетичний спектрометр».
На практичних семінарах педагоги МАН власноруч будували бульбашкову камеру і аналізували дані за допомогою системи «Русалка». Програму було доповнено роботою в групах, секцією «Питання – відповіді» та ЦЕРНівським квестом «У пошуках скарбів Женеви».
До України вчителі повернулися з позитивними емоціями та новими освітніми й науковими ідеями.