Інформаційне суспільство – виклик сьогодення

 

Учасників Конгресу в режимі он-лайн привітав Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Він висловив підтримку з боку Уряду України всім перспективним напрямам роботи у сфері ІТ:

– Нині галузь інформаційних технологій у світі розвивається дуже високими темпами. Наша держава також активно працює над перспективами цієї сфери. Зокрема, на законодавчому рівні створені умови для розвитку такого вкрай необхідного й перспективного напряму, яким є ІТ. Сподіваюся, що на Конгресі розглянуть можливі шляхи розвитку галузі, яка є предметом обговорення на сьогоднішній зустрічі, та будуть прийняті необхідні рішення, які Уряд, безумовно, врахує у своїй роботі.

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко також наголосив у своєму виступі на тому, що оптимізація процесів бізнесу, удосконалення й розширення послуг у галузі інформаційно-комунікативних технологій передусім залежать від законодавчої допомоги та політичної підтримки. Окреслюючи перспективи галузі, Володимир Семиноженко з-поміж іншого зазначив, що на часі перехід до нового етапу розвитку – інформаційного суспільства: такі зміни дозволять нашій державі відповідати новітнім викликам сьогодення.

Участь у роботі заходу взяли фахівці Державної служби інтелектуальної власності України та Державного підприємства «Український інститут промислової власності». Представники державної системи правової охорони ІВ долучилися до обговорення низки тем під час секційних засідань, зокрема, таких як сучасний стан ІКТ в Україні, стратегії розвитку інформаційного суспільства, місце України в глобальних світових процесах і можливі напрями розширення її участі у світовому ІКТ-ринку. Учасники з України отримали рекомендації щодо державної політики у сфері розвитку ІКТ та інформаційного суспільства, оцінили стан реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство "Відкритий Уряд"» тощо.

Під час роботи Конгресу розглядалися й питання охорони та захисту прав інтелектуальної власності у сфері інформаційних технологій, що було визначено як вагомий фактор інтенсифікації розвитку галузі ІКТ в Україні.

Важливою стала участь у заході фахівців галузі ІВ й з огляду на те, що наразі в ДП «УІПВ» проводяться дослідні випробування системи електронного подання заявок на об`єкти права інтелектуальної власності, а також триває дослідна експлуатація цифрової патентної бібліотеки. Цим питанням було приділено значну увагу під час роботи секцій та у виступах доповідачів.

Усього до роботи Конгресу долучилися понад 400 учасників. Серед них представники міжнародних організацій, посольського корпусу в Україні, великих компаній, які працюють у сфері ІКТ, науковці з України, країн СНД, Естонської Республіки, Республіки Корея та інших держав.

У рамках Конгресу представлено експозицію новітніх розробок у сфері ІКТ провідних вітчизняних і закордонних ІТ-компаній та державних організацій.

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Сколтех начнет сотрудничество с Intel, «…

02-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 2 ноября, 2012 - 04:57 В рамках форума «Открытые инновации» было подписано соглашение о сотрудничестве между Сколковским институтом науки и технологий, НПК «Уралвагонзавод», ОПК «Оборонпром» и компанией Intel, предусматривающее совместную...

Ещё раз о безопасности наноматериалов во…

23-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 23 ноября, 2012 - 00:51 Открытие графена было встречено нанотехнологами с необычайным воодушевлением, в основном благодаря возможности создания новых материалов, способных, по мысли многих учёных, обеспечить революционное развитие электроники и...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №43-44 (2012)

30-11-2012 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №43-44 (2012)

Наука сьогодні №43-44 (2012) скачать Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як управлінських...