"Галузь інформаційних технологій розвивається в Україні і має великі перспективи для того, щоб планувати серйозні проекти і програми. Будь-який напрямок, який ми сьогодні обговорюємо, зокрема як проблеми державної політики в сфері ІКТ, - це не тільки проголошення, що це є пріоритет, а й нові можливості надання цій сфері дедалі більше і законодавчої допомоги, і політичної підтримки... Нам треба знайти в Україні нові шляхи для того, щоб більш ефективно розвивалися і бізнес, і будь-які послуги, які зараз сконцентровані переважно в ІКТ-сфері", - зазначив Семиноженко.
За його словами, уряд України вже зробив деякі кроки щодо розвитку індустрії програмного продукту. Зокрема, впровадження "нульового" ПДВ дало можливість легалізувати заробітну плату в цій сфері. Але, зауважив голова Держінформнауки, "це дуже ще малі кроки". Серед питань, які треба вирішити найближчим часом - відрахування в єдині соціальні фонди, оподаткування доходів фізичних осіб. "Це треба реалізовувати буквально вже в цьому році. І для цього є і політична готовність уряду, і готовність Державної агенції з науки, інновацій та інформатизації", - підкреслив він.
Окреслюючи перспективи галузі, В.Семиноженко, зокрема, зазначив, що саме перехід до нового етапу розвитку - інформаційного суспільства - дозволить дати відповідь на виклики сьогодення. "Ті кризові явища, які ми бачимо зараз в економіках провідних країн Європи, у фінансово-економічній сфері світу, є складним процесом народження нової економіки, яку буде реалізовувати інфомаційне суспільство. Це виклик і для сфери інформаційних технологій, і для суспільства, і для влади будь-якої країни - як зреагувати на складні процеси, які проходять у світі", - сказав голова Держінформнауки.
Від імені уряду учасників конгресу в режимі он-лайн привітав Прем'єр-міністр України Микола Азаров. Зазначивши, що галузь ІТ у світі розвивається дуже високими темпами, сягаючи 45-50%, і таких темпів росту не має жодна інша галузь, він підкреслив, що Україна активно працює над її розвитком. "Ми прийняли законодавство, яке створює умови для розвитку в нашій країні цієї вкрай необхідної, вкрай перспективної галузі. Я сподіваюсь, що конгрес обговорить можливі шляхи розвитку - що необхідно зробити для інтенсифікації її розвитку - і прийме необхідне рішення, яке наш уряд буде враховувати у своїй роботі", - сказав Голова Кабінету Міністрів.
У роботі Міжнародного наукового конгресу "Інформаційне суспільство в Україні" беруть участь представники міжнародних організацій, посольського корпусу в Україні, великих компаній, що працюють у сфері ІКТ, науковці з України, СНД та інших країн.
В рамках конгресу представлена експозиція новітніх рішень у сфері ІКТ провідних вітчизняних і закордонних ІТ-компаній та державних організацій.
Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/galuz_it_potrebue__zakonodavchoii_pidtrimki___mignarodniy_naukoviy_kongres_1766008