У заході також взяли участь директор Британської Ради в Україні Мартін Даул, провідний радник у Раді Європи Стівен Адам, представники провідних вищих навчальних закладів України та Великої Британії.
Під час відкриття семінару Перший заступник Міністра Євген Суліма наголосив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України високо цінує партнерські відносини між Україною і Великою Британією.
«Перш за все, хотів би подякувати нашому партнеру з Великої Британії – Британській Раді в Україні – за плідну співпрацю та підтримку у роботі з реформування освіти в Україні. Так, за підтримки Британської Ради в Україні реалізується проект з розроблення професійних стандартів та нових стандартів вищої і професійно-технічної освіти, спрямований на формування національної системи кваліфікацій, яка б забезпечувала відповідність підготовки у вищій школі сучасним потребам соціально-економічного розвитку, запитам роботодавців і студентів, та відповідала європейським вимогам щодо розроблення і забезпечення якості кваліфікацій», - зазначив Євген Суліма.
Перший заступник Міністра підкреслив важливість встановлення партнерських зв’язків між університетами обох країн.
«Для нас це не лише можливість підвищити рівень мобільності українських студентів і викладачів, але й розширити можливості самих університетів, підвищити їх привабливість та конкурентоспроможність. Поглиблення співробітництва між університетами наших країн, безсумнівно, сприятиме покращенню взаєморозуміння, активізації міжкультурного діалогу та обміну досвідом, інформацією й кращою практикою у сфері вищої освіти», - наголосив Євген Суліма.
У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт зазначив, що щиро вітає ініціативу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Британської Ради та Київського національного університету імені Тараса Шевченка організувати цей дводенний семінар для зміцнення зв’язків між країнами у сфері вищої освіти.
Окрім того, Посол наголосив: «Про серйозні наміри Міністерства у сфері міжнародної співпраці свідчить той факт, що Міністерство здійснює урядову програму обміну студентів, викладачів та дослідників. Мені дуже приємно, що Британія є однією з найбільш популярних країн, куди їдуть ті, хто отримує гранти за цією програмою. Британська Рада також визначила своїм пріоритетом розширення можливостей та зміцнення партнерських зв’язків між університетами України та Великої Британії. Дуже важливо, щоб ми розглядали цей процес як двосторонню співпрацю. Сподіваюся, що ці два дні роботи сприятимуть більш повному розумінню з обох сторін, що має створити надійне підґрунтя для успішної співпраці у майбутньому».
Зазначимо, що Міжнародний семінар «Партнерські зв’язки між університетами України та Великої Британії» триватиме 22-23 жовтня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.