Зокрема, йшлося про необхідність розвитку міжнародної кооперації у галузі ядерної фізики. Як зазначив Голова Держінформнауки, великі експерименті, які здатні дати проривні результати у цій галузі, сьогодні є надто коштовними для окремих країн, отже оптимальним виходом є співпраця. Успішним прикладом подібної співпраці є участь українських науковців у експериментах на Великому адронному колайдері у Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН). Володимир Семиноженко нагадав, що нещодавно ЦЕРН ухвалив рішення про надання нашій країні статусу асоційованого члену цієї організації.
Представники японської сторони також наголосили на тому, що разом Україна та Японія можуть зробити великий внесок у розвиток проектів з посилення безпеки атомних станцій й, отже, у зміцнення міжнародної ядерної безпеки. Сторони домовилися обмінятися конкретними пропозиціями щодо співпраці в зазначених сферах.
Також було прийняте рішення сприяти поширенню практики студентських обмінів та стажування молодих науковців, а також організації лекцій японських та українських вчених у вузах двох країн.