МОНмолодьспорт: Від наукового пошуку до трансферу інновацій

 

Підбиваючи підсумки роботи секцій Форуму, Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма зазначив, що цей захід має сприяти взаємовигідному діалогу між науковими підрозділами вищої школи та комерційними структурами і виробничими підприємствами.

«Сьогодні Міністерство, відстоюючи ідею університетської автономії, не нав’язує вищим навчальним закладам впроваджувати ті чи інші форми співпраці в науково-дослідницькій галузі, засновувати технопарки або відкривати конструкторсько-технологічні лабораторії для доведення ідей винахідників до виробничої технології. Всі ці аспекти знаходяться в компетенції вчених рад, які визначають для себе пріоритетні напрямки розвитку університетської науки та об’єкти для фінансування. Метою Форуму є демонстрація успішних прикладів реалізації розробок у різні сфери та отримання додаткових коштів, а також пошук партнерів серед вітчизняних підприємців», - наголосив Євген Суліма.

Два дні роботи Форуму стали плідними на підписання партнерських угод. Ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Микола Поляков зазначив: «За підсумками роботи науково-дослідної лабораторії «Інноваційний консалтинг» університет уклав 37 договорів про наміри та співпрацю. Зокрема, у Дніпропетровську знайшли партнерів для втілення наукових розробок Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», Національний технічний університет «КПІ», Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Київський національний торговельно-економічний університет, Дніпропетровський національний університет, Одеська національна академія харчових технологій та багато інших. Навчальні заклади під час Форуму підписали угоди з такими потужними підприємствами як ВО Машинобудівний завод ім. О. Макарова, Український науково-дослідний інститут технології машинобудування, Науково-впроваджувальний центр «Екоспектр», товариства «Агровектор Плюс», «Інформаційно-комунікативні технології і управління проектами», «Капсулар», «Айсблік» та інші. Також було укладено чотирьохсторонню угоду про спільну наукову діяльність між Івано-Франківським університетом нафти і газу, Національним гірничим університетом, Полтавським національним технічним університетом ім. Ю. Кондратюка і Хмельницьким національним університетом», - наголосив ректор ДНУ.

Під час зустрічі з керівниками ВНЗ, які брали участь у Форумі, Перший заступник Міністра Євген Суліма звернув увагу на досвід Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. В. Лазаряна, який отримує за угодами про співпрацю до 21 млн. гривень на рік на фінансування наукової діяльності. Ректор ДНУЗТ О. М. Пшінько у відповідь підтвердив, що сьогодні на базі університету працюють два конструкторських бюро, які виконують науково-дослідні роботи на замовлення таких потужних концернів як Siеmens, Skoda, Hyundai, Азовмаш, Крюківський вагонобудівний завод та інших.

Також Євген Суліма відзначив експозицію Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Ректор університету Віль Бакіров отримав особисту подяку за високу організацію експозиції: «На мій погляд, ваша експозиція посіла перше місце за кількістю представлених пристроїв. Щиро вдячний колективу за проведену роботу та ініціативу відкрити інноваційний центр, чому Міністерство сприятиме», - пообіцяв Перший заступник Міністра.

Резолюцією Міжнародного науково-практичного форуму «Наука і бізнес – основа розвитку економіки» затверджено: визнати стратегічним пріоритетним напрямом діяльності ВНЗ та науково-дослідних установ України комерціалізацію наукових досліджень; вважати доцільним проведення Форуму на постійній основі (щорічно або раз на два роки); у рамках заходу передбачити проведення технологічного ярмарку та секції «Проекти молодих вчених»; рекомендувати ВНЗ під час формування наукових парків виходити із доцільності об’єднання наукових шкіл та матеріально-технічної бази наукових досліджень, враховувати попит реального сектору економіки. Резолюцією рекомендовано вищим навчальним закладам прискорити роботу щодо входження українсько-російської міжуніверситетської мережі трансферу технологій та її інтеграції з європейською мережею EEN. Учасники Форуму вирішили звернутися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова підтримати розроблений та внесений на розгляд Уряду проект нової редакції Закону України «Про інноваційну діяльність». Також було наголошено на необхідності широко висвітлювати у мас-медіа досвід спільних фундаментальних і прикладних наукових розробок ВНЗ та бізнес-структур.  

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Новий цемент надійніше екранує ядерні ві…

17-02-2016 Олена - avatar Олена

Новий цемент надійніше екранує ядерні відходи

Учені з Університету Шеффілда (Велика Британія) розробили новій вид цементу, який є більш безпечним для захоронення радіоактивних відходів в підземних сховищах. Матеріал здатний утримувати радіоактивні ізотопи, повідомляє BBC *News* з...

Податковій доручено з 1 січня 2013 р. за…

11-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ Державній податковій службі доручено забезпечити з 1 січня 2013 р. запровадження електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків». Подібне передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів від...

Інформаційний день наукової Програми НАТ…

16-05-2016 Олена - avatar Олена

Інформаційний день наукової Програми НАТО «Наука заради миру і безпеки»

27 травня 2016 року в рамках візиту до України заступника Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, посла Соріна Дукару у Великому конференц-залі Національної академії наук України (м. Київ,...