Вимоги до конкурсантів дуже серйозні: високий рівень знання англійської, наукова новизна дослідження, практичне значення дослідження. Крім того, учасниками конкурсу могли бути лише ті діти, які посіли перше місце в науковому конкурсі в країні, де вони проживають. Олександр на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук у 2012 році став кращим у секції “Математичне моделювання”, вирішивши завдання, над яким працюють програмісти останні п’ять років, – створив спеціальні криві для побудови цифрового підпису. На відміну від рукописного, його не можна підробити. А будь-яке внесення змін до документа, під яким він стоїть, одразу ж буде виявлено. Таким цифровим підписом сьогодні користуються бізнесмени, дипломати та звичайні громадяни. Утім, хакери постійно шукають ключі до електронного підпису і таки зламують його. Та Олександр зумів перехитрити комп’ютерних злодіїв.
Свою оригінальну розробку Олександр Гур’янов вдало презентував у Братиславі і отримав спеціальний приз від журі – поїздку на 7 днів до Інституту з охорони та безпеки громадян (IPSC), розташованого у муніципалітеті Іспра (Італійська Республіка).
Вітаємо Олександра з достойним виступом на 24-ому Конкурсі молодих учених Євросоюзу та бажаємо високих злетів у вітчизняній науці.