Робота Міністерства спрямована на розвиток науки в університетах

 

«Робота Міністерства спрямована на розвиток науки в університетах шляхом встановлення тісної та плідної кооперації вузівської науки і бізнесу, тобто комерціалізації. З цією метою Урядом схвалено розроблену за участю Міністерства нову редакцію Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій», яку 2 жовтня 2012 року прийнято Верховною Радою України. Його реалізація дозволить підвищити ефективність використання науково-технічного потенціалу України в цілому та її провідних вищих навчальних закладів.

Однією із важливих проблем у питанні комерціалізації розробок є неналаштованість української науки на отримання прикладного кінцевого результату. Разом з тим, світова практика свідчить, що основою інноваційного розвитку економік є миттєве реагування науки на нові потреби ринку. Усвідомлюючи це, протягом останніх двох років Міністерство здійснює переорієнтацію тематик наукових досліджень у ВНЗ відповідно до профілю вищого навчального закладу; також співвідношення фундаментальних та прикладних досліджень має становити 30% на 70% – для технічних, технологічних та політехнічних університетів і 60% на 40% – для класичних, педагогічних, економічних, юридичних та художніх університетів. Так, кількість наукових проектів на проведення прикладних досліджень за останній рік збільшилася на 17% і нині становить 63%, що відповідає світовим тенденціям розвитку науки.

Крім того, Міністерством здійснюється переорієнтація проектів на найсучасніші пріоритетні напрями, такі як енергетика, енергозбереження, інформаційні та біотехнології», – наголосив у своїй доповіді Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма.

Ректор Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Микола Поляков розповів про різні аспекти впровадження розробок науковців: «Сьогодні сформувалася певна система трансферу технологій, яка включає різні форми, починаючи від надання технологічних експертиз до виконання широкомасштабних інноваційних проектів. Безумовно, основою трансферу технологій є спільна, вмотивована співпраця університетської науки і державних та бізнесових структур.

Прикладом ефективної співпраці науки і бізнесу є досвід нашого університету. Протягом останніх трьох років упроваджені в роботу бізнес структур такі розробки: поверхнево-активні речовини (загальна сума від продажу розробки – 10 млн. грн.); модифікатори чавуну і сталі, які використовуються в металургійній промисловості (загальна сума – 8 млн. грн.); технологія захисту земель західного Донбасу, порушених в результаті шахтних розробок (загальна сума – 10 млн.грн.); контейнери для збирання, транспортування та тривалого зберігання до 300 років радіоактивних і високотоксичних відходів. З квітня 2012 року, відколи розпочалась підготовка до форуму, Дніпропетровський національний університет уклав 14 договорів на суму 450 тис. грн. Більше 400 інноваційних проектів – пропозицій для продажу – презентовано в електронному вигляді та роздатковому матеріалі на виставці в експозиції університету. І ми сподіваємося, що під час форуму будуть укладені нові угоди» - наголосив Микола Поляков.

У Палаці студентів ДНУ ім. О. Гончара в рамках форуму 12 жовтня пройде Семінар з питань роботи українсько-російської міжуніверситетської мережі трансферу технологій. Керівник семінару – директор Центру трансферу технологій Академії технологічних наук України С. О. Єгоров.

Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О. Гончара

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

До 2020 року всі наукові статті в Європі…

30-05-2016 Олена - avatar Олена

До 2020 року всі наукові статті в Європі стануть загальнодоступними

Представники Європейського союзу заявили про намір забезпечити повний відкритий для громадськості доступ до всіх наукових матеріалів до 2020 року. Рішення забезпечити публічний доступ до всіх без винятку європейських наукових статей...

Cтволовые клетки в сочетании с нановолок…

09-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 9 ноября, 2012 - 00:28 В новом исследовании, опубликованном в ряде недавних статей, Кори и его коллег из медицинской школы мичиганского университета и университетов Калифорнии, Сан-Франциско сообщили в разработке технологий...

Лист НАН України про оголошення конкурсу…

05-01-2012 Олена - avatar Олена

Постановою Верховної Ради України від 16.03.07 №775-V засновано 20 премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок в розмірі 20 тис.грн. кожна.