Матеріали бізнес-конференції „Альтернативна і відновлювальна енергетика: технології, обладнання, практика їх використання та проекти розвитку".

 

Мета V-ої бізнес-конференції „Альтернативна і відновлювальна енергетика: технології, обладнання, практика їх використання та проекти розвитку" полягала у наданні об’єктивної інформації про економічну ефективність пропонованих технологій альтернативної і відновлювальної енергетики та їх технічну досконалість.

Організатори конференції:

НДО Агенція європейських Інновацій (www.facebook.com/InnoEU.UA)

Львівський центр науки, інновацій та інформатизації (http://cstei.lviv.ua )

Конференція проводилась за організаційної допомоги АТ "Гал ЕКСПО" (http://www.galexpo.com.ua) та у партнерстві з Підкарпатським кластером відновлювальної енергетики (www.energia.rzeszow.pl)

До участі в конференції зареєструвались більше 70 учасників з різних регіонів України. У програмі конференції було представлено 14 доповідей.

Короткий огляд основних доповідей:

1. Іван Кульчицький, Президент ГО "Агенція Європейських Інновацій", заступник директора Львівського ЦНІІ представив учасникам основні підходи та проекти до вирішення проблем енергозбереження та розвитку відновлювальної енергетики.

2. Мирослав Саницький, проф., зав. кафедри будівельного виробництва НУ «Львівська політехніка» охарактеризував напрямки підвищення енергетичної ефективності житлових будинків згідно сучасних вимог ЄС, розглянув принципи оптимізації коштів відповідно до енергетичних класів будинків. У виступі наведено оцінки енергетичних, екологічних та економічних критеріїв індивідуальних будинків залежно від їх житлової площі, параметрів теплової оболонки та систем вентиляції з рекупераціє тепла, а також розрахунки коштів на утримання будинків при використанні традиційних та відновлювальних джерел енергії.

проф. М.Саницький також презентував новий навчальний посібник "Енергозберігаючі технології в будівництві". З описом посібника можна ознайомитись нижче у переліку файлів на завантаження..

3. Олег Шмілик, голова правління Агенції Регіонального Розвитку "Перспектива Стрийщини" представив практичний досвід впровадження енергоощадних технологій в теплозабезпеченні

4. Ірина Щока, менеджер АРР «Закарпаття», Сергій Кіндюх, голова ГО «Перехресні зв’язки» , представили учасникам моніторинг енергоефективності заміни котлів в ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Новоселиця Міжгірського району Закарпатської області, яка здійснювалась у рамках Проекту „Біоенергія Карпат” Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013, Грантова угода №HUSKROUA/0901/031 від 14.07.2010р. Доповідачі також відмітили, що питання енергоефективності для Закарпаття має вкрай актуальне значення. Саме тому, рішенням обласної ради від 02.03.2012 №425 затверджено нову Програму енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2012-2015 роки. З метою її виконання здійснюється комплекс заходів та проектів щодо енергозбереження та підвищення енергоефективності у різних сферах. Зокрема, ведеться робота щодо впровадження енергозберігаючих технологій у бюджетних установах, використання біоенергії та інших відновлювальних джерел енергії, щодо заміни використання газу іншими, більш економічно вигідними та екологічно доцільними, видами енергії, щодо встановлення більш ефективного, енергозберігаючого обладнання тощо.

5. Володимир, Бригілевич, Голова правління ЦДМС розповів про проблеми і перспективи організації заходів енергозбереження в житлових будинках, в яких створені житлові товариства. Доповідач представив аналіз економічних моделей доступних в Україні, а також юридичні аспекти реалізації цих моделей. Свої тези Володимир Бригілевич наступного дня 4 жовтня відстоював уже в Києві в ефірі програми "Досвід" на УТ1.

http://1tv.com.ua/uk/video/program/dosvid/2012/10/05/5425

6. Олег Гарасевич, керівник проектів і програм Асоціації «Енергоефективні міста України» представив основні тенденції еволюції світового споживання енергії та ініціативи міст у зменшенні енергоспоживання та шкідливого впливу на довкілля.

7.Małgorzata Lechwar, віце-президент Підкарпатського кластеру відновлювальної енергетики детально описала історію створення, структуру функціонування та приклади успішних дій Підкарпатського кластеру відновлювальної енергетики.

8. Юрій Стародуб, зав.каф. ЛДУ БЖД, д.ф.-м.н. представив потенціал геотермальних ресурсів України.

9. Роман Баб’ячок, підприємець зі Львов розказав про практичні аспекти використання геліосистем в житловому будівництву

10. Юрій Вегера, директор ТзОВ «Стала енергія», Михайло Коба , інженер ТзОВ «Стала енергія», представили розрахунок вартості капіталовкладень при встановленні теплової помпи та газової котельні. Основна увагу була звернута на аналіз економічних показників експлуатації вказаних систем та їх співвідношення; розрахунок окупності обох систем; аналіз реальної економії як до моменту окупності так і на весь період експлуатації; основні переваги системи на основі теплової помпи порівняно з газовою котельнею. Були також продемонстровані приклади встановлення теплових помп.

11. Михайло Гументик , зав. лабораторії «Вирощування та переробляння біоенергетичних культур для виробництва біопалива Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НАН України» охарактеризував перспективні енергетичні культури для виробництва біопалива.

12. Adam Masłoń, науковець з Політехніки м.Жешува (Польща) розказав про перспективи використання дощової води у житловій та комерційній забудові.

13. Piotr Pawelec керівник Інституту передових рішень „Alternatywa" з міста Жешув (Польща) представив джерела фінансування екоенергетиччних інвестицій в Польщі, а також підходи до їх використання.

14. Бенменні Мухуб, зав. відділом Інституту відновлюваної енергетики Національної академії наук України представив основні напрямки діяльності Інституту та його послуги.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Підписано угоду про участь України у про…

29-06-2016 Олена - avatar Олена

Підписано угоду про участь України у програмі наукових досліджень Євратом

27 червня у Брюсселі було підписано угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та...

Президент України призначив гранти для п…

14-04-2016 Олена - avatar Олена

Президент України призначив гранти для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2016 рік

Президент України розпорядженням від 13 квітня 2016 року за №97/2016-рп призначив гранти для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2016 рік. Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 9 квітня...

У наукових установах НАН України було пр…

15-02-2016 Олена - avatar Олена

У наукових установах НАН України було презентовано інформаційні продукти компанії «Thomson Reuters»

З 8 по 11 лютого 2016 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (НБУВ), Інституті проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України й Інституті фізіології імені О.О. Богомольця НАН України...