Урядова програма надала можливість полтавським студентам побачити Піднебесну і не тільки

 

За особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та за активної участі Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника в країні продовжується реалізація бюджетної програми щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень із використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну, розширення зарубіжних наукових контактів.

Реалізовуючи державну програму стажування, керівництво Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка запросило науковців з Китайського університету нафти, ВНЗ-партнера, відвідати з офіційним візитом ПолтНТУ. Підчас зустрічі відбулася офіційна церемонія підписання Положення про створення українсько-китайського центру підготовки магістрів на базі ПолтНТУ.

Після підписання Положення керівники університетів обговорили питання впровадження у навчальні процеси ВНЗ-партнерів інтегрованих навчальних планів, зокрема можливості визначитися з переліком необхідних дисциплін, залучивши самих студентів–магістрів.

У подальшому, як прозвучало на зустрічі, передбачається й обмін досвідом між науковцями обох ВНЗ-партнерів. Адже для обміну науковою думкою з іноземними колегами у ПолтНТУ наразі створені всі технічні умови, відтак скайп-зв’язок та інші засоби дозволяють вже сьогодні спілкуватися з іноземними науковцями. Залишається тепер студентам та науковцям університету прагнути до подальшого вдосконалення оволодіння іноземними мовами, й зокрема китайської.

Оскільки ПолтНТУ – єдиний український університет, з яким Китайський університет нафти має угоду про співпрацю, це, як підкреслив ректор університету Володимир Онищенко, додає великої відповідальності до роботи науково-викладацького та студентського колективу закладу, відтак наразі завдання ПолтНТУ – зробити співпрацю з китайським ВНЗ-партнером результативною.

Положення, у рамках підписаних угод між ПолтНТУ та КУН, негайно почало втілюватися у конкретні кроки: практично одночасно з учасниками китайської делегації до Піднебесної вилетіли троє студентів-магістрів ПолтНТУ для проходження піврічного навчання. Влаштувавшись, Дарина Северин, Ігор Недоруб та Микола Шинкаренко за допомогою скап-зв’язку вже встигли поділитися першими враженнями. « Не могла навіть уявити якою виявиться ця країна!, – зазначила Дарина Северин, – яскраві кольори, порядок в усьому, ввічливість – перше, що спадає на думку, коли потрапляєш до Китаю».

Відповідно до підписаних раніше угод з Пекінським технологічним інститутом, за державною програмою до Китаю вирушили іще двоє студентів ПолтНТУ – магістри нафтогазової справи Костянтин Снігир та Олександр Власов. На студентів очікують нові враження, знайомства, знання.

Незабаром вирушать на стажування інші молоді науковці. Зокрема, днями долучиться до наукової праці Королівського технологічного інституту (м. Стокгольм) аспірант Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Колієнко. А за сприяння департаменту міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України надано можливість аспірантці ПолтНТУ Жанні Бескровній пройти стажування в університеті Бермінгему (Велика Британія).

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Молоді вчені НТУ «ХПІ» продовжують тради…

19-12-2014 Anna - avatar Anna

Молоді вчені НТУ «ХПІ» продовжують традиції наукової школи фізики тонких плівок

Наукова роботу під назвою «Розробка фізичних основ конструктивно-технологічних рішень новітніх пристроїв оптоелектроніки» була присвячена вдосконаленню технології виробництва вітчизняних кремнієвих фотоелектричних перетворювачів, які є основною деталлю сонячної батареї представили молоді вчені...

Відбувся візит делегації ЦЕРН до міста К…

16-03-2015 Anna - avatar Anna

Відбувся візит делегації ЦЕРН до міста Києва.

З метою обговорення механізму подальших шляхів співпраці у рамках Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень стосовно надання статусу асоційованого члена в ЦЕРН з 10 по 12 березня 2015...

Створено чорнило, яке підвищує ефективні…

04-11-2015 Олена - avatar Олена

Створено чорнило, яке підвищує ефективність сонячних водонагрівачів до 70%

Мексиканські вчені з Технологічного інституту ITL представили надпровідне чорнило, що складається з наночастинок, яке вони використовували для покриття труб сонячних водонагрівачів, щоб підвищити ефективність останніх до 70 відсотків. Таке покриття вже...