Подібний формат спілкування вчених і представників бізнесу дозволив учасникам ознайомитися з низкою розробок українських науково-дослідних інститутів у галузі видобутку і збагачення корисних копалин. ДПЕК представив своє бачення 10 найсерйозніших проблем, з якими, на думку компанії, стикаються українські вуглевидобувні підприємства і для вирішення яких необхідна допомога наукового співтовариства.
Для координації розробки Програми за пропозицією президента НАН України академіка Бориса Патона спільним рішенням було утворено робочу групу на чолі з ректором Національного гірничого університету академіком Геннадієм Півняком і директором з видобутку і збагачення вугілля ДПЕК Андрієм Смирновим.
Метою Програми стане створення вітчизняних наукових рішень і технологій у таких напрямах як прогнозування стану гірничих порід, підвищення ефективності дегазації шахт, проектування теплових насосів, що використовують енергію шахтних джерел тощо.
Особливу увагу в Програмі буде приділено питанням екології, ефективності виробництва, промислової безпеки, прогнозування гірського масиву, використання відвалів, очищення шахтних вод, зниження вмісту сірки в гірській масі, розробці нової технології безпечного зварювання металу в шахтах. Передбачено окреме дослідження на тему «Здоров'я та трудове довголіття гірників» з метою зниження рівня професійних захворювань на вугільних підприємствах.
Приклади успішної співпраці ДПЕК з науковцями Національного гірничого університету представив Геннадій Півняк. Він повідомив, що наукова робота на тему «Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ у гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких і надтонких пластів», авторами якої є представники ДПЕК і Національного гірничого університету, в 2011 році номінована на отримання Державної премії України в галузі науки і техніки.