Наука стирає кордони

 

26-28 вересня 2012 року під патронатом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, за підтримки Національної академії наук України, Полтавської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та вищих навчальних закладів-партнерів у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку нафтогазового комплексу».

У конференції взяли участь більше 120 делегатів: учені з Китайського університету нафти (м. Пекін, КНР) на чолі з проректором з управління студентськими та викладацькими справами КУН, професором із нафтової геології та органічної геохімії Гангом Венцхе; представники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного гірничого університету, Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя, Харківської національної академії міського господарства, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Донецького національного технічного університету, Сумського державного університету, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, провідні фахівці нафтогазової галузі, науковці українських та зарубіжних навчальних закладів.

На Міжнародній науково-практичній конференції обговорено питання та перспективи розвитку нафтогазового комплексу в Україні та світі, пошуку ефективного механізму енергетичної незалежності держав та забезпечення їх національних інтересів.

Урочисто відкрив конференцію та роботу пленарного засідання директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту Олександр Якименко, який передав вітання всім учасникам заходу від Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Він наголосив: «Завдання, яке МОНмолодьспорту поставило перед Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка – увійти в європейський науковий простір – реалізовується, і Міжнародна конференції вагоме цьому підтвердження. Захід має прикладне значення, адже теоретична інформація, обговорена під час наукового форуму, знаходить своє відображення в новітніх технологіях, які впроваджуються на виробництвах та підвищують економічний розвиток регіону та країни».

Із вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль. Він привітав учасників від імені голови ОДА Олександра Удовіченка та зазначив, що Полтавська область має високі показники з видобутку вуглеводнів і є одним із потужних нафтогазових комплексів України, що приносить вагомі результати в реальний сектор економіки.

Ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко привітав учасників конференції, побажав плідної та результативної роботи. Він наголосив, що перспективи розвитку нафтогазової сфери для економічного зростання країни є вагомим питанням для спеціалістів, науковців та фахівців цієї галузі. Тож проведення Міжнародної конференції, яка зібрала вчених-розробників та виробничих практиків, допоможе знайти шляхи вирішення нагальних загальноукраїнських та світових запитань, які виникають у видобуванні, переробці природних вуглеводнів та постачанні енергетичних ресурсів, впровадженні інноваційних технологій у виробництво.

Директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування» Олександр Ляшенко у вступному слові наголосив, що наукові знання та фундаментальні відкриття допомагають розвивати нафтогазову галузь на Полтавщині. І висококваліфіковані фахівці – випускники Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка факультету нафти і газу та природокористування, зі своїми інноваційними напрацюваннями є рушійним фактором потужного розвитку нафтогазового та паливно-енергетичного комплексу як регіону, так і України.

«Співробітництво з Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка сприяє вирішенню складних практичних завдань, які постають безпосередньо на місцях видобутку блакитного та чорного палива. Адже новітні розробки, механізми та технології реалізуються на виробництвах, що поступово розв'язує проблеми енергетичної безпеки», – відзначив ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський.

Під час пленарного засідання обговорені актуальні теми нафтогазової сфери. Про розвиток нафтогазового комплексу в системі забезпечення енергетичної безпеки України доповів ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко. Науковці із Китайського університету нафти (м. Пекін) поінформували учасників конференції про стан нафтогазових ресурсів Китаю та стратегію їх стійкого розвитку, характеристики і перспективи розвитку нетрадиційних джерел природного газу в Китаї.

Виступаючі також розглянули питання розробки методів і технологій видобутку газу з природних газогідратів та створення штучних газогідратів для оптимізації виробничих процесів. Йшлося також про сучасний стан та проблеми освоєння вуглеводневої сировини на родовищах України.

Професор із нафтової геології та органічної геохімії Китайського університету нафти (м. Пекін) Ганг Венцхе зазначив: «Позитивним є те, що наші колеги з ПолтНТУ зібрали разом науковців і практиків, що дозволило налагодити конструктивний діалог, який сприяє розвитку співпраці між вищими навчальними закладами та підприємствами».

Міжнародна науково-практична конференція передбачала роботу п’яти секцій: будівництва та охорони праці на об’єктах нафтогазового комплексу; буріння та освоєння свердловин, техніки та технології розвідки покладів вуглеводневої сировини, підвищення ефективності та довговічності експлуатації нафтогазового обладнання; перспектив розробки нафтових і газових родовищ та геології в нафтогазовій галузі; раціонального природокористування та енергоефективних технологій при видобуванні, транспортуванні та використанні нафти і газу; ролі нафтогазового комплексу в забезпеченні енергетичної безпеки держави.

Після обговорення виступів та доповідей, делегати визначили, що фундаментальні та прикладні дослідження, інженерні розробки з підвищення енергоефективності на об’єктах нафтогазової промисловості є пріоритетним напрямом діяльності вищих навчальних закладів. Впровадження наукових розробок університетів повинно забезпечувати підтримку функціонування систем нафто- та газопроводів, технологічного обладнання для переробки нафти і газу, надійні та безпечні умови їх експлуатації.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Україна піднялася в рейтингу інноваційни…

06-02-2015 Anna - avatar Anna

Україна піднялася в рейтингу інноваційних держав

    За підсумками 2014 року Україна посіла 63 місце в рейтингу інноваційних країн.     Таким чином, згідно з даними рейтингу The Global Innovation Index, Україні вдалося піднятися на позиції з 71...

Гранти (стипендії) для участі в міжнарод…

10-12-2013 Anna - avatar Anna

      Технічний університет Берліну (Берлінський технічний університет, ТУ Берлін) повідомляє про прийом заявок для участі у міжнародній постдокторські програмі (The International Post-Doc Initiative, IPODI).      В рамках програми планується виділити 21...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

07-09-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 05-07.09.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...