Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо виконання Концепції реалізаці ї державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року

 

Метою Плану заходів є виконання Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року, яка спрямована на підвищення ефективності використання космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань соціально-економічного, екологічного. культурного, інформаційного і науково-технічного розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки та захисту геополітичних інтересів держави.

Основу проекту Плану заходів складають заходи, спрямовані на трансфер передових космічних технологій в реальний сектор економіки держави. Зокрема, це створення потужної системи дистанційного зондування "Січ", Національної системи космічного зв’язку "Либідь", системи координатно-часового і навігаційного забезпечення, а також системи здійснення контролю та проведення аналізу космічного простору. Послуги та інформацію цих систем передбачається гарантовано і оперативно надавати на замовлення державних органів, що здійснюють повноваження у сфері національної безпеки та оборони. Крім того, передбачається виконати широкий спектр наукових космічних досліджень, реалізувати міжнародні космічні експерименти за ініціативою вітчизняних учених, взяти участь у проведенні досліджень Місяця з використанням вітчизняних космічних апаратів, забезпечити проведення науково-освітніх космічних експериментів, створити нові зразки ракетно-космічної техніки, поглибити міжнародне співробітництво, суттєво покращити ефективність діяльності підприємств космічної галузі і реалізувати ще цілу низку важливих заходів з розвитку космічної діяльності.

Орієнтовний обсяг фінансування робіт, передбачених Планом заходів, становить 38,5 млрд. гривень, з них близько половини - кошти з інших (небюджетних) джерел.

Для створення сприятливого інвестиційного клімату в космічній галузі Планом заходів передбачається удосконалення механізму залучення приватного капіталу до виконання державних програм розвитку космічної діяльності.

Виконання Плану заходів дасть можливість забезпечити провадження космічної діяльності в державі відповідно до сучасних вимог та національних інтересів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

August 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Лазер і лазерні вимірювачі у промисловос…

10-04-2015 Anna - avatar Anna

Лазер і лазерні вимірювачі у промисловості, медицині та війську

Про унікальну розробку - цифрові пірометричні приймачі вимірювання - та сфери їх застосування науковці Інституту фізики НАН України розповіли у передачі "Золотий запас України" телеканалу БТБ. Сучасне виробництво важко уявити без...

Володимир Семиноженко зустрівся із члена…

04-11-2013 Anna - avatar Anna

Володимир Семиноженко зустрівся із членами Ради молодих вчених при Держінформнауки

      Наукова молодь – це стратегічний ресурс розвитку України, бо саме молодь здатна до самовдосконалення та саморозвитку. Тому з точки зору довгострокової перспективи розвитку країни абсолютно логічно робити ставку саме...

Вчені НАН України створюють транспортні …

03-08-2013 Anna - avatar Anna

Науковці Інституту електродинаміки НАН України, Інституту відновлюваної енергетики НАН України та НТУУ «Київський політехнічний інститут» розробили і створили гібридні екомобілі з електро- та біодизельним двигуном.