29 вересня 2015 року відбулася зустріч представників Національної академії наук України з делегацією Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC), під час якої було обговорено перспективи розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва.
З української сторони у зустрічі взяли участь віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній та завідувач Відділу теорії конденсованих середовищ і ядерної матерії Інституту теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ «ХФТІ») академік О.С. Бакай.
Американську делегацію представляли президент Американської Ради з питань зовнішньої політики Герман Пірчнер та колишній перший заступник держсекретаря США Вільям Шнайдер.
Під час зустрічі сторони обговорили перспективи довгострокового співробітництва в галузі ядерної енергетики, а також підготовки наукових та інженерних кадрів для роботи на АЕС України. Представники Академії наголосили, що цей напрям співпраці особливо важливий для України у зв’язку з втратою нашою державою Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості. На думку представників Американської Ради з питань зовнішньої політики, розширення кооперації США та України можливе за рахунок програм, що були раніше призначені для розвитку співпраці з Російською Федерацією.
Також учасники зустрічі обговорили перспективи реалізації спільних проектів під патронатом Департаменту енергетики США, зокрема, у сфері ядерного матеріалознавства.
Окрема увага була приділена питанню можливості передачі судна флоту США для організації проведення Академією океанологічних досліджень.
За підсумками заходу було підготовлено відповідний протокол.
Крім того, 2 жовтня ц.р. делегація AFPC відвідала ННЦ «ХФТІ», де відбулася презентація проекту «Джерело нейтронів на підкритичній збірці», який реалізується у співпраці з Аргонською Національною лабораторією США за фінансової підтримки Департаменту енергетики США. В ході візиту представники США та України обговорили хід підготовки установки до запуску, а також перспективи реалізації інших спільних проектів у сфері ядерної енергетики та радіаційного матеріалознавства.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України