Зустріч представників НАН України з делегацією Американської Ради з питань зовнішньої політики

 UKR-US

29 вересня 2015 року відбулася зустріч представників Національної академії наук України з делегацією Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC), під час якої було обговорено перспективи розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва.

З української сторони у зустрічі взяли участь віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній та завідувач Відділу теорії конденсованих середовищ і ядерної матерії Інституту теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ «ХФТІ») академік О.С. Бакай.

Американську делегацію представляли президент Американської Ради з питань зовнішньої політики Герман Пірчнер та колишній перший заступник держсекретаря США Вільям Шнайдер.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи довгострокового співробітництва в галузі ядерної енергетики, а також підготовки наукових та інженерних кадрів для роботи на АЕС України. Представники Академії наголосили, що цей напрям співпраці особливо важливий для України у зв’язку з втратою нашою державою Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості. На думку представників Американської Ради з питань зовнішньої політики, розширення кооперації США та України можливе за рахунок програм, що були раніше призначені для розвитку співпраці з Російською Федерацією.

Також учасники зустрічі обговорили перспективи реалізації спільних проектів під патронатом Департаменту енергетики США, зокрема, у сфері ядерного матеріалознавства.

Окрема увага була приділена питанню можливості передачі судна флоту США для організації проведення Академією океанологічних досліджень.

За підсумками заходу було підготовлено відповідний протокол.

Крім того, 2 жовтня ц.р. делегація AFPC відвідала ННЦ «ХФТІ», де відбулася презентація проекту «Джерело нейтронів на підкритичній збірці», який реалізується у співпраці з Аргонською Національною лабораторією США за фінансової підтримки Департаменту енергетики США. В ході візиту представники США та України обговорили хід підготовки установки до запуску, а також перспективи реалізації інших спільних проектів у сфері ядерної енергетики та радіаційного матеріалознавства.

За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Україна увійшла до Координаційної ради д…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про приєднання до Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про Положення про Координаційну раду держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав з...

Флот США спустив на воду новітній есміне…

10-12-2015 Олена - avatar Олена

Флот США спустив на воду новітній есмінець майбутнього

Військово-морський флот США показав перші зображення нового стелс-есмінця Zumwalt. Найбільший есмінець, побудований для ВМС США, почав морські випробування. Більше 200 суднобудівників, моряків і жителів стали свідками, як 600-футовий 15,000-тонний Zumwalt проходить...

Сверхустойчивый лазер: GPS станет точнее

13-04-2012 Олена - avatar Олена

 Физики из Объединенного института лабораторной астрофизики (JILA) продемонстрировали новый тип лазера, который в 100-1000 раз более устойчив по частоте, чем обычный. Этот тип лазера может повысить точность самых современных атомных...