Зустріч представників НАН України з делегацією Американської Ради з питань зовнішньої політики

 UKR-US

29 вересня 2015 року відбулася зустріч представників Національної академії наук України з делегацією Американської Ради з питань зовнішньої політики (AFPC), під час якої було обговорено перспективи розвитку двостороннього науково-технічного співробітництва.

З української сторони у зустрічі взяли участь віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній та завідувач Відділу теорії конденсованих середовищ і ядерної матерії Інституту теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ «ХФТІ») академік О.С. Бакай.

Американську делегацію представляли президент Американської Ради з питань зовнішньої політики Герман Пірчнер та колишній перший заступник держсекретаря США Вільям Шнайдер.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи довгострокового співробітництва в галузі ядерної енергетики, а також підготовки наукових та інженерних кадрів для роботи на АЕС України. Представники Академії наголосили, що цей напрям співпраці особливо важливий для України у зв’язку з втратою нашою державою Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості. На думку представників Американської Ради з питань зовнішньої політики, розширення кооперації США та України можливе за рахунок програм, що були раніше призначені для розвитку співпраці з Російською Федерацією.

Також учасники зустрічі обговорили перспективи реалізації спільних проектів під патронатом Департаменту енергетики США, зокрема, у сфері ядерного матеріалознавства.

Окрема увага була приділена питанню можливості передачі судна флоту США для організації проведення Академією океанологічних досліджень.

За підсумками заходу було підготовлено відповідний протокол.

Крім того, 2 жовтня ц.р. делегація AFPC відвідала ННЦ «ХФТІ», де відбулася презентація проекту «Джерело нейтронів на підкритичній збірці», який реалізується у співпраці з Аргонською Національною лабораторією США за фінансової підтримки Департаменту енергетики США. В ході візиту представники США та України обговорили хід підготовки установки до запуску, а також перспективи реалізації інших спільних проектів у сфері ядерної енергетики та радіаційного матеріалознавства.

За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Україні триває робота із реформування …

07-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

07.11.2012 | 16:44 Прес-служба Міністерства оборони На сьогодні до складу оборонно-промислового комплексу України віднесено 162 підприємства, установи та організації різних сфер управління. 

Відбулося засідання українсько-польської…

29-06-2016 Олена - avatar Олена

Відбулося засідання українсько-польської Робочої групи з питань використання космічного простору

23-24 червня 2016 року делегація ДКА перебувала у місті Жешув (Республіка Польща). Проведення спільних заходів у місті, де активно розвиваються компанії та установи авіаційної та космічної галузі Польщі, є особливо...

Російські інвестори об’єднались в Синдик…

24-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Російські бізнесмени створили Синдикат посівних інвесторів для спільних інвестицій в інтернет-проекти на посівній і післяпосівній стадії, максимальний розмір вкладень в проект - до 1 мільйона доларів. В синдикат увійшли засновник...