Володимир Семиноженко: Відхід від “сірих схем” в ІТ-галузі підвищить прибутки як самих компаній, так і держави

 

Він зазначив, що наразі ІТ-компанії вимушені застосовувати  “сірі схеми” через високий рівень відрахувань у соціальні фонди та податкове навантаження при значній витраті на оплату праці. Це робить собівартість години роботи українського ІТ-фахівця надто високою, а отже програмний продукт стає неконкурентним з огляду на його ціну. Тому 80% компаній, наймаючи працівників, використовують схему з приватним підприємництвом, а 20% - оформлюють працівників у штат на мінімальну зарплату. За словами Володимира Семиноженка, внаслідок використання подібних схем втрат зазнають і самі компанії, адже не можуть брати участі у великих проектах  і держава не дораховується надходжень до бюджету. Закон про економічний експеримент, проект якого вже ухвалений парламентом  у першому читанні, має прибрати податкові перешкоди на шляху  розвитку ІТ-галузі. Як повідомив Голова Держінформнауки, найближчим часом відбудеться обговорення цього законопроекту за участю Прем'єр-міністра, урядовців, депутатів, представників ІТ-бізнесу та профільних громадських організацій. Зокрема, зацікавлені сторони розглянуть можливість повного звільнення ІТ-компаній від податку на прибуток та ПДВ — зараз такі умови діють у Білорусі.

Крім  того, як зазначив Володимир Семиноженко, Прем'єр-міністр переконаний, що дія  експерименту має продовжуватися й  після відведених на це п'яти років.

“Експеримент продовжуватиметься до тих пір, поки ІТ-галузь не стане провідною в структурі вітчизняної економіки. А для цього існують всі підстави — вона є високотехнологічною, рентабельною та не потребує витрат на енергетику. Результатом проведення експерименту може стати перевищення експортним програмним продуктом експортних обсягів таких традиційних галузей, як хімічна промисловість і металургія ”, - сказав Володимир Семиноженко.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Молоді вчені Інституту харчової біотехно…

16-03-2012 Светлана - avatar Светлана

23 березня 2012 року в Інституті харчової біотехнології та геноміки Національної академії наук України відбулося нагородження переможців конкурсу на здобуття грантів від компанії «ОПТЕК».

Российский космический корабль Союз отпр…

21-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Космический корабль Союз, перевозящий двух русских космонавтов и одного американского астронавта, после задержки больше месяца из-за проблем с корпусом разработанной и построенной русскими капсулы, отправился на Международную Космическую Станцию (МКС).

Міжнародна науково-практична конференція…

17-06-2016 Олена - avatar Олена

Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва»

Рада молодих вчених Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН запрошує Вас взяти участь у роботі науково-практичної конференції молодих вчених на тему: «Інноваційні напрями розвитку галузі рослинництва», яка відбудеться 7-8...