Україна вперше бере участь в міжнародному проекті, присвяченому визнанню іноземних кваліфікацій

Yvaga15–16 червня представники Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) проведуть в якості експертів зовнішню перевірку роботи ENIC-NARIC Республіки Словенія, який здійснює визнання іноземних кваліфікацій в Словенії.

Захід виконується в рамках міжнародного проекту «SQUARE». Україна вперше представлена у цьому проекті. Його організатором виступає Erasmus+ (The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency acting under powers delegated by the European Commission), координатором проекту є “Stichting EP-Nuffic” (Голландія) – провідний центр з визнання кваліфікацій у Європейському регіоні.

Проект SQUARE – це низка заходів для забезпечення якості проведення процедури визнання мережею європейських центрів ENIC-NARIC. Його мета – покращити роботу центрів ENIC-NARIC згідно з міжнародними стандартами Лісабонської конвенції та з урахуванням специфіки роботи центрів академічної мобільності та визнання.

У квітні ENIC Ukraine в рамках проекту провів самоаналіз своєї діяльності шляхом збору даних та аналізу на відповідність існуючої практики визнання в Україні стандартам та рекомендаціям європейського простору визнання.

Другим етапом проекту – є нинішній візит українських експертів до Словенії. А наприкінці червня Національний інформаційний центр академічної мобільності очікує на зовнішню перевірку свої діяльності норвезькими експертами. Наразі триває підготовка до прийому експертів з Королівства Норвегія українською стороною.

Такі перевірки центрів з визнання іноземних кваліфікацій своїми колегами з інших європейських країн здійснюються протягом весни–осені 2015 року. Очікується, що експерти з іншої країни не тільки познайомляться з практикою визнання іноземних кваліфікацій, що запроваджена в країні, а й напрацюють свої висновки та рекомендації для подальшої роботи і удосконалення існуючої практики. Узагальнення результатів всього проекту має стати основною для розробки рекомендацій з визнання іноземних кваліфікацій на загальноєвропейському рівні.

Для українського центру участь у такому проекті є, з одного боку, визнанням його кількарічної діяльності в сфері визнання іноземних кваліфікацій, а з іншого – унікальною можливістю отримати цінні поради від своїх колег, які опікується цією темою по кілька десятків років. Такий проект є на часі, оскільки саме зараз вибудовується нова модель процедури визнання іноземних ступенів в Україні, яка орієнтована саме на європейську практику.

Інформаційна довідка: функції Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) згідно з постановою Кабінету Міністрів від 31 серпня 2011 р. № 924 «Питання національного інформаційного центру академічної мобільності» покладено на Державне підприємство «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ЄС розширює можливості українських дослі…

11-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

16 травня 2012 року об 11:00 у Києві відбудеться перша Міжнародна конференція в рамках проекту ЄС «Зміцнення співпраці між ЄС та Україною в галузі молекулярної біомедицини (COMBIOM)».

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

25-01-2016 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 22.01.-26.01.2016 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Відкритя пілотної лабораторії та центру …

16-10-2013 Anna - avatar Anna

17 жовтня 2013 р. під час проведення VI Міжнародного форуму «Комплексне забезпечення лабораторій» та виставки «LABComplEX 2013» в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України відбудеться відкриття Центру рентгенівської дифракції.