Сьогодні Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань міжнародних відносин АПУ, виконавчий секретар Ради Андрій Гончарук та співголови тематичних робочих груп Ради "Електронне врядування", "Високі технології", а також "Банківські та фінансові послуги" (від Уряду – Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України В.Семиноженко і заступник Голови Національного банку України І.Соркін; від інвесторів - О.Шевчук ("Груп ДіЕф"), Г.Газін ("ІстВан") та В.Жуковська (ПАТ "Комерційний банк "Надра") обговорили інноваційні та фінансово-кредитні чинники зростання економіки України.
Було розглянуто широке коло питань порядку денного роботи тематичних груп "Електронне врядування" та "Високі технології". Йшлося зокрема про місце інформаційних технологій у діяльності органів державної влади України, бізнес-структур та організацій; реалізацію заходів із підтримки нових проектів у сфері високих технологій (стартапів); стан і перспективи сучасної інфраструктури телекомунікацій; особливості розвитку венчурних інвестицій в Україні; необхідні кроки з коригування чинної стратегії електронного врядування та підвищення рівня освіти у сфері високих технологій.
У ході підбиття підсумків діяльності тематичної робочої групи "Банківські та фінансові послуги" йшлося про забезпечення стабільності валютного курсу, розвиток системи електронних платежів, особливості оподаткування фінансових послуг тощо. Учасники наради окремо зупинилися на найгостріших проблемах, які турбують представників банків (фактори стримування відновлення кредитування та зростання безготівкових платежів в Україні, недосконалість практичного застосування законодавчих норм щодо забезпечення захисту прав кредиторів), та окреслили можливі шляхи їх вирішення.
Було розглянуто питання розбудови законодавчого підґрунтя розвитку науки та інновацій, а також фінансового сектору національної економіки. Зокрема, у світлі підготовки чергового засідання вищезгаданого консультативно-дорадчого органу при Президентові інвестори ініціювали низку необхідних змін до чинного законодавства України, необхідних для розвитку високих технологій та електронного врядування в нашій державі та стимулювання розвитку фінансово-кредитного ринку.
Чільне місце було відведено обговоренню стану підготовки до наступного засідання Ради вітчизняних та іноземних інвесторів та в цьому зв’язку ініціатив представників бізнесу, які могли б бути розглянуті під час вказаного заходу.
Джерело: УНН