В Києві розпочалося п'яте засідання Міждержавної ради зі співпраці в науково-технічній та інноваційній сферах

 

Відкрив засідання заступник Голови Виконавчого комітету — Виконавчого секретаря СНД Сергій Іванов. Він наголосив на тому, що всі завдання, визначені на минулому засіданні, були виконані, зокрема, експертна група розробила проект Комплексу заходів на 2012-2014 роки з реалізації Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Затвердження цього проекту дасть старт виконанню Програми, яке підкріплено відповідними дорученнями Глав Урядів країн СНД.

Голова МР НТІ Ігор Войтов висловив сподівання, що прийняття плану Комплексу заходів з реалізації Програми дозволить значно підвищити інноваційну активність країн-учасниць СНД. Він зазначив, що по одинці кожній з держав буде складно перейти до 6-7 технологічних укладів — потрібно об'єднувати зусилля. Власне цьому й сприятиме Міждержавна цільова програма інноваційного співробітництва.

Ігор Вотйов також підкреслив, що Білорусь, яку він представляє, надає дуже велике значення співробітництву в інноваційній сфері й вже є учасником кількох спільних пілотних проектів, зокрема, в галузі машинобудування. На його переконання, співпраця у сфері сучасних технологій відкриє перед державами СНД ринки, де “ми можемо бути цікавими один одному”.

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації назвав п'яте засідання МР НТІ справжньою подією, адже Рада зібралася у Києві вперше після п'ятнадцятирічної перерви. Він подякував експертній групі, завдяки роботі якої визначені конкретні механізми реалізації Програми. За його словами, якщо раніше Рада займалася переважно поточними питаннями, то наразі “нашими країнами розробляється сценарій завтрашнього дня”. Він також відзначив, що завдяки Комплексу заходів на 2012-2014 роки з реалізації Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД Рада отримає інституціональні важелі, які у перспективі дадуть змогу здійснити прориви по всім напрямам економіки знань. “Жорсткі умови, що склалися на сьогоднішній день в економіці, у хорошому сенсі цього слова спонукають нас до більш тісного співробітництва. Разом ми зможемо заявити про себе не лише на ринках СНД, але й на ринках інших, третіх, країн”, - підсумував він.

У подальшому ході засідання його учасники ухвалили проект Комплексу заходів з реалізації Програми та Положення про Виконавчий орган МР НТІ. Як уточнив заступник Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Віктор Івченко, який головував на попередньому засідання експертної групи, комплекс запропонованих у проекті заходів було поділено на дві групи. До першої включили першочергові завдання, серед яких — формування інституційної основи інноваційного співробітництва країн-учасниць СНД, а також його правове та ресурсне забезпечення. Він також наголосив на значущості розроблених механізмів інноваційної й інвестиційної кооперації та орієнтації проекту на подальшу комерціалізацію науково-технологічних продуктів.

Також українською стороною було ініційовано розгляд питання про створення Ради молодих учених та спеціалістів країн-учасниць СНД як консультативного громадського органу, націленого на посилення взаємодії представників молодої генерації в науці та інноватиці. Діяльність Ради має сприяти розвитку творчого і наукового потенціалу молоді та її професійній реалізації, що підвищуватиме ефективність наукової та інноваційної діяльності загалом.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Москве прошел российско-китайский торг…

22-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Президент Торгово-промышленной палаты Российской Федерации Сергей Катырин выступил на пленарном заседании Российско-китайского торгово-инвестиционного форума, прошедшего в Центре международной торговли (ЦМТ) в рамках визита вице-премьера Китая Ли Кэцяна в Россию.

Житомирщина приймала лідерів АПК ХХІ сто…

16-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

У Житомирі відбувся XIV всеукраїнський зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття» серед студентів ВНЗ I-IV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Упровадження сучасних інформаційно-комун…

07-06-2012 Светлана - avatar Светлана

05 червня 2012 Перехід сучасного суспільства до інформаційної епохи свого розвитку висуває в якості основних завдань, що стоять перед системою освіти, формування основ інформаційної культури майбутнього працівника.