23-тя річниця створення Державного космічного агентства України

DKA 23 29 лютого 1992 року Указом Президента України Л.М. Кравчука було створено Національне космічне агентство України (з 2011 року – Державне космічне агентство України).

 Це дозволило нашій країні розпочати формування власної державної політики в сфері дослідження та використання космічного простору. Ініціаторами створення Агентства виступили науковці Академії наук, активісти Федерації космонавтики, керівники ракетно-космічних підприємств. Насамперед, це: Володимир Павлович Горбулін, Ярослав Степанович Яцків, Анатолій Павлович Завалішин.

За 23 роки існування космічного агентства України досягнуто ряд стратегічних результатів:

- запущено вперше під юрисдикцією України КА «Січ-1»;

- підготовлено та здійснено політ космонавта-дослідника Л.К.Каденюка;

- сформовано космічну галузь України;

- укладено угоди щодо співробітництва у космічній сфері з двадцятьма країнами ;

- забезпечено участь підприємств галузі у міжнародних космічних проектах «Морський старт», «Наземний старт», «Дніпро» та ін.

До сфери управління ДКА України входять понад тридцять промислових підприємств, науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро різних форм власності.

Лідерами щодо створення ракетно-космічних комплексів і систем є Державне конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля, Спеціальне конструкторське бюро «Арсенал», акціонерні товариства «Хартрон» і «Інститут радіотехнічних вимірювань. Головним підприємством по випуску ракет-носіїв і космічних апаратів є Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова». Приладобудівні підприємства галузі: «Хартрон», «Комунар», «Київприлад», «Елміз» - серійно виробляють системи управління для ракет-носіїв та космічних апаратів, апаратуру стикування «Курс» для Міжнародної космічної станції.

Сьогодні Державне космічне агентство України спільно з ведучими підприємствами галузі виконує стратегічно важливі проекти: створення ракети-носія «Циклон-4» та будівництво стартового комплексу в Бразилії; створення основної конструкції першого ступеня американської ракети-носія «Антарес»; розробку та виготовлення двигуна верхнього ступеня європейської ракети «Вега»; створення Національної системи супутникового зв`язку з супутником «Либідь», Системи координатно-часового забезпечення України на базі використання глобальних навігаційних систем GPS, «Глонасс» і «Галілео».

Вагомою складовою космічної діяльності стали наукові космічні дослідження. Проведено комплекс робіт згідно з національними і міжнародними програмами, в яких Україна бере безпосередню участь. Проекти «Інтербол», «Коронас-Фотон», «Радіоастрон», «Потенціал», «Іоносат» та інші націлені на одержання нових знань щодо актуальних проблем сонячно-земних зв’язків, навколоземного простору, впливу космічних факторів на фундаментальні біологічні і фізико-хімічні процеси.

Діяльність підприємств та установ космічної галузі базується на загальнодержавних космічних програмах, які приймаються на 5 років. Наразі реалізуються заходи передбачені 5-ю Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2013-2017 роки. Та Концепцією реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року.

На сьогоднішній день здійснено 143 пуски ракет-носіїв українського виробництва, які вивели на орбіту понад 250 космічних апаратів.

Прес-служба ДКА України

 

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Володимир Семиноженко провів нараду, при…

13-04-2012 Олена - avatar Олена

Дуже важливо, щоб система електронного документообігу у Секретаріаті Кабінету Міністрів України була введена в дію у зазначені терміни, тобто до кінця цього року. А для цього потрібна злагоджена, скоординована дія...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

18-05-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 15-18.05.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Twinning Гранти: Кластеризація наукових …

24-06-2014 Anna - avatar Anna

Twinning Гранти: Кластеризація наукових проектів та інституцій

В рамках проекту IncoNet EaP в період до 31.03.16 року будуть надаватися гранти науковцям, основною метою яких є підготовка пропозицій за конкурсами ГОРИЗОНТ 2020 зміцнення співробітництва між державами-членами ЄС та...