Відбулася відео-конференція з регіонами щодо перспектив розвитку космічної галузі України

 

Ю.С. Алексєєв розпочав відео-конференцію привітанням працівників космічної галузі України із професійним святом – Днем працівників ракетно-космічної галузі України та Всесвітнім днем авіації та космонавтики.

Під час відео-конференції обговорювалися актуальні питання розвитку космічної галузі, зокрема проблема відтоку кадрів та залучення молоді на підприємства. Значну увагу було приділено міжнародному співробітництву з з Російською Федерацією, країнами Латинської Америки, Європейським Союзом. Ю.С. Алексєєв зазначив: «Сьогодні Європа пропонує багато проектів з умовою фінансування 50 на 50. Але у нас поки що немає необхідних коштів, які потрібні для реалізації проектів. Якщо буде збільшено фінансування, тоді з'явиться набагато більше спільних проектів. Наразі ми вкладаємо гроші в підтримку вітчизняних підприємств та наукових організацій».

Обговорювалися такі наукові проекти, які «Чібіс» - російський супутник на борту якого працює український науковий прилад для дослідження грозових явищ в атмосфері, створений науковцями Львівського центру Інституту космічних досліджень, «Радіоастрон» та ін.

Одеський регіон звернувся з питанням щодо можливостей використання потенціалу космічної галузі для розвитку Одеської області. Ю.С. Алексєєв зазначив, що ми можемо запропонувати комплексне, системне рішення для впровадження космічних технологій до системи управління областю - створення регіонального Інформаційно-аналітичного центру при Одеській ОДА. Такий центр дозволить з використанням ГІС-технологій та космічних знімків, в тому числі і знімків з національного супутника «Січ-2», вирішувати питання моніторингу агропромислового сектору, прогнозування урожаю, відстежувати надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, контролювати стан акваторії Чорного моря, відстежувати екологічний стан, контролювати стан лісів області і т.д. В тому числі, більш детально можуть відстежуватись питання розвитку такого ключового регіону як Українське Придунав’я. Також Голова ДКА України пообіцяв надати підтримку в відновленні роботи музею імені академіка В.П. Глушка.

На завершення конференції Ю.С. Алексєєв подякував всім фахівцям за внесений вклад в розвиток української космонавтики.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Володимир Семиноженко: Україна має ввійт…

17-10-2012 Олена - avatar Олена

Вівторок, 16 жовтня 2012, 15:55 16 жовтня у Клубі Кабінету Міністрів відбувся з’їзд Всеукраїнської громадської організації «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України», в роботі якого взяли участь делегати з 17...

Рішення Міжнародного конгресу «Інформаці…

05-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Понеділок, 05 листопада 2012, 12:59 25-26 жовтня відбувся Міжнародний науковий конгрес «Інформаційне суспільство в Україні».

Розумний" комбінезон зробить солдат…

30-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Новий "розумний" комбінезон, що розробляється зараз вченими з Гарвардського університету, допоможе у майбутньому солдатам долати більші відстані, переносячи при цьому більш важкий вантаж.