Ю.С. Алексєєв розпочав відео-конференцію привітанням працівників космічної галузі України із професійним святом – Днем працівників ракетно-космічної галузі України та Всесвітнім днем авіації та космонавтики.
Під час відео-конференції обговорювалися актуальні питання розвитку космічної галузі, зокрема проблема відтоку кадрів та залучення молоді на підприємства. Значну увагу було приділено міжнародному співробітництву з з Російською Федерацією, країнами Латинської Америки, Європейським Союзом. Ю.С. Алексєєв зазначив: «Сьогодні Європа пропонує багато проектів з умовою фінансування 50 на 50. Але у нас поки що немає необхідних коштів, які потрібні для реалізації проектів. Якщо буде збільшено фінансування, тоді з'явиться набагато більше спільних проектів. Наразі ми вкладаємо гроші в підтримку вітчизняних підприємств та наукових організацій».
Обговорювалися такі наукові проекти, які «Чібіс» - російський супутник на борту якого працює український науковий прилад для дослідження грозових явищ в атмосфері, створений науковцями Львівського центру Інституту космічних досліджень, «Радіоастрон» та ін.
Одеський регіон звернувся з питанням щодо можливостей використання потенціалу космічної галузі для розвитку Одеської області. Ю.С. Алексєєв зазначив, що ми можемо запропонувати комплексне, системне рішення для впровадження космічних технологій до системи управління областю - створення регіонального Інформаційно-аналітичного центру при Одеській ОДА. Такий центр дозволить з використанням ГІС-технологій та космічних знімків, в тому числі і знімків з національного супутника «Січ-2», вирішувати питання моніторингу агропромислового сектору, прогнозування урожаю, відстежувати надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, контролювати стан акваторії Чорного моря, відстежувати екологічний стан, контролювати стан лісів області і т.д. В тому числі, більш детально можуть відстежуватись питання розвитку такого ключового регіону як Українське Придунав’я. Також Голова ДКА України пообіцяв надати підтримку в відновленні роботи музею імені академіка В.П. Глушка.
На завершення конференції Ю.С. Алексєєв подякував всім фахівцям за внесений вклад в розвиток української космонавтики.