Дню космонавтики в Росії виповнилося півстоліття

 

За півстоліття, що минули з дня історичного польоту Гагаріна, людство зробило великий крок в освоєнні космічного простору: люди навчилися довго жити і працювати на навколоземній орбіті, запускати різні апарати до ближніх та дальніх планет і комет, не тільки мріяти про пілотованих польотах на Марс, але і готуватися до них. За цей час сформувався так званий "клуб космічних держав" - країн, що відправили в космос своїх представників або космічні апарати, але все-таки більшість основних проривів у цій області пов'язані з однією країною, яка раніше називалася СРСР, а тепер зветься Росією.

Громадяни всіх колишніх республік Радянського Союзу продовжують пишатися багатьма рекордами, вписаними Росією в історію світової космонавтики: перший космонавт Землі (Юрій Гагарін), перший вихід у відкритий космос (Олексій Леонов), перша жінка-космонавт (Валентина Терешкова), найтриваліший космічний політ ( Валерій Поляков - більше 437 діб), рекорди по загальній тривалості перебування в космосі (Сергій Крикальов - більше 803 діб за 6 польотів) та роботи в безповітряному просторі (Анатолій Соловйов - більше 82 годин за 16 виходів) і т.д. Тільки пілотовану "місячну гонку" (після смерті геніального конструктора Сергія Корольова в 1966 році) СРСР програв США, і нога радянського космонавта так і не ступила на курну місячну поверхню. Однак завдяки результатам радянських місій автоматичних станцій, відправлених на Місяць, Марс і Венеру, Росія в ХХI столітті хоча і з неймовірними труднощами, але утримувала свої позиції одного з лідерів в галузі наукових досліджень планет Сонячної системи.

В останні роки науці, в тому числі і космічній, стало приділятися набагато більше уваги (що вплинуло на фінансування), і в російських вчених знову "загорілися очі": вони хочуть взяти реванш за Місяцем і рушити далі - до інших планет. Послідовники ідей Королева мріють не просто висадитися на Місяці, як це зробили в минулому столітті американці, але і створити на супутнику Землі постійну базу. За словами директора Інституту космічних досліджень (ІКД) РАН Лева Зеленого, на найближчі роки російська космічна наука ставить нове завдання - "м'які посадки на полярні області Місяця". "На Місяць стали дивитися по іншому, коли дізналися, що на полюсах є водяний лід, а значить - нові місячні місії не стануть повторенням місячних експедицій минулого століття", - підкреслив глава ІКД. Починаючи з 2015 року, Росія щороку буде направляти до супутника Землі свої місії - дві експедиції в рамках проекту "Луна-Глоб" (2015 і 2016 рр..) І "Луна-Ресурс" (спільно з Індією, 2017 г). Після Місяця, де планується відпрацювати багато майбутніх місії до Марса і Фобосу, ??вчені відправлять апарати до інших планет, запевнив Зелений.

Підкорювати дальній космос належить новому поколінню інженерів і космонавтів, тому однією з головних завдань галузі стає підготовка кваліфікованих кадрів. Інтерес до космонавтики треба прищеплювати з дитинства, переконані фахівці. Для цього в Зоряному містечку на цьому тижні відкрився "Космоцентр", який, на думку начальника Центру підготовки космонавтів Сергія Крикальова, "може стати міжвузівською базою для підвищення кваліфікації". За його словами, "заняття в комплексі будуть проводитися як для дітей, так і для студентів і фахівців космічної галузі". При цьому навчатися в ньому зможуть усі бажаючі.

Подібні центри існують у Франції та США, уточнив Крикальов, але "Космоцентр" в Зоряному містечку має одну особливість - він "є поєднанням реальної підготовки космонавтів і навчання дітей в одному комплексі".

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

"Волшебный" скотч позволил уче…

25-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Новая технология, разработанная учеными-физиками из университета Торонто, позволяет соединить в едином метаматериале части сверхпроводящего и полупроводникового материала. При этом, явление сверхпроводимости проявляется уже при температуре в 77 градусов Кельвина.

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

23-10-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 20.10.-23.10.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Вже через п'ять років Україна зможе замі…

07-02-2015 Anna - avatar Anna

Вже через п'ять років Україна зможе замістити 10 млрд. куб. м газу відновлюваними джерелами енергії

Вже через п’ять років Україна зможе замістити 10 млрд. куб. м газу відновлюваними джерелами енергії. Досягненню такого результату сприятиме реалізація Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Про це...