«Україна та Японія мають докласти спільних зусиль для вирівнювання дисбалансу двостороннього товарообігу», - наголосив П.Порошенко.
П. Порошенко зауважив, що Україна та Японія досягли значних успіхів у співпраці з реалізації проектів «спільного впровадження» та на основі «схем зелених інвестицій» у рамках імплементації положень Кіотського протоколу до рамкової Конвенції ООН про зміну клімату.
П.Порошенко запропонував нові напрями співпраці, які розширюють участь Японії в програмі енергозбереження. «Для України реалізація енергозберігаючих проектів спільно з японськими партнерами є пріоритетним напрямом економічного співробітництва з Японією», - наголосив він.
Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питання, зокрема щодо торговельно-економічної співпраці країн та інвестиційної діяльності. П. Порошенко висловив надію, що інтерес японських інвесторів до України буде зростати, особливо зважаючи на географічну близькість держави до ринків ЄС та СНД, сприятливі фактори виробництва та високу кваліфікацію українських спеціалістів.
Крім того, було запропоновано розглянути українську пропозицію щодо участі Японії та японських компаній у програмі електронного урядування для підвищення ефективності дій.
П.Порошенко зазначив, що Україна вдячна Японії за постійну підтримку на шляху демократичних та соціально-економічних перетворень та допомогу у справі ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
П.Порошенко підкреслив, що Україна високо цінує підтримку Японії у вигляді кредитів і грантів, наданих по лінії «офіційної допомоги розвитку». За його словами, така допомога є дуже важливою для розвитку реформ, розбудови інфраструктури та підтримки конкретних соціальних, освітніх та культурних проектів.