Держінформнауки та адміністратор домену .УКР уклали угоду про врегулювання відносин

ukr        Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та адміністратор домену .УКР – Об’єднання підприємств у галузі телекомунікацій, інформатизації та Інтернет «Український мережевий інформаційний центр» уклали угоду про врегулювання відносин, пов’язаних з провадженням діяльності з адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет. Про це повідомив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко. За його словами, угода є логічним продовженням процесів співпраці держави та Інтернет–спільноти в напряму врегулювання відносин, які було започатковані в 2004 році стосовно домену .UA.

       Нова угода враховує реалії сьогодення, визнаючи Держінформнауки уповноваженим органом, відповідальним за координацію адміністрування адресного простору національного сегмента мережі Інтернет з одного боку та повноваження адміністратора домену, які йому було делеговано рішенням ICANN (Інтернет-корпорації з надання імен та номерів), за заявкою підтриманою Урядом. Угода спрямована на забезпечення захисту інтересів і можливість участі різних частин українського Інтернет-співтовариства в процесі прозорого та відкритого управління адресним простором українського сегмента мережі Інтернет з урахуванням інтересів різних сторін.

         Згідно з угодою, адміністратор домену, зокрема, зобов’язується забезпечувати: ведення реєстрів доменних імен і адрес українського сегмента мережі Інтернет; підтримку автоматизованих систем реєстрації, обліку і користування доменними іменами і адресами українського сегмента мережі Інтернет; створення умов для використання адресного простору українського сегмента мережі Інтернет на принципах рівного доступу, оптимального використання, захисту прав споживачів послуг Інтернет, захисту прав інтелектуальної власності та вільної конкуренції; підтримку відповідності функціонування українського національного домену міжнародним стандартам та правилам; заходи із сприяння розвитку суспільних комп'ютерних мереж, інфраструктури українського сегмента мережі Інтернет, нових типів адрес та імен, ієрархічних ідентифікаторів в інтересах українського сегмента мережі Інтернет, розвитку і впровадженню новітніх інформаційних технологій у державних, освітніх, громадських та наукових організаціях, загальному розвитку української національної складової мережі Інтернет.

      У свою чергу Держінформнауки за умовами цього документу здійснюватиме необхідні заходи щодо затвердження та подання на державну реєстрацію у встановленому законодавством порядку Правил реєстрацій та користування доменними іменами в національних доменах. Також Агентство інформуватиме ICANN та, при необхідності, інші відповідні міжнародні організації про визнання Урядом України прав і повноважень Об’єднання підприємств “Український мережевий інформаційний центр” (ОП УМІЦ) щодо адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет, обслуговування та адміністрування реєстру і системи доменних імен доменів .UA та .УКР.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У світі з'явився перший "зоопарк…

12-01-2015 Anna - avatar Anna

У світі з'явився перший "зоопарк" мікробів

     Не так давно в Амстердамі відбулося відкриття першого в світі «зоопарку», експонатами якого є мікроби, віруси та інші види мікробіологічного життя, на частку якого припадає дві третіх від...

Гранти для участі в дослідницькому проек…

22-04-2015 Anna - avatar Anna

Гранти для участі в дослідницькому проекті ATLAS (PhD програма університету Осло)

   Університет Осло повідомляє про прийом заявок від молодих фахівців-фізиків для участі в дослідницьких проектах програми ATLAS.   ATLAS - один з найбільших у світі експериментальних комплексів для проведення експериментів у...

Володимир Семиноженко: Інноваційний досв…

07-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

3 лютого у Харкові підписано Угоду про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою та Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України.