23 грудня відбулося засідання Колегії Держінформнауки під головуванням Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка.
Зокрема, було розглянуто функціонування НДІ «Оріон» як науково-виробничого підприємства та впровадження Інформаційно-аналітичної системи забезпечення науково-технічної та інноваційної діяльності «Інноваційна Україна» (ІАС).
Під час Колегії затвердили «Стратегію розвитку та інвестиційний план ДП НДІ «Оріон» на 2014–2018 роки». Стратегія передбачає реалізацію цілого ряду напрямів діяльності підприємства:
- розвиток і вдосконалення надвисокочастотних технологій як основи створення приладів і пристроїв (НВЧ-елементної бази) для перспективних високоточних всепогодних радіотехнічних комплексів, для засобів надбагатоканального зв'язку, навігаційної радіолокаційної апаратури з великою роздільною здібністю, для промислового обладнання різних галузей народного господарства України;
- розвиток базових конструкцій перспективних приладів та пристроїв надвисоких частот подвійного призначення;
- створення НВЧ-виробів, які повинні заповнити дефіцит комплектації для діючої в Україні радіоелектронної апаратури;
- розвиток і вдосконалення науково-технічної та виробничо-технологічної бази НВЧ-електроніки із забезпеченням її функціонування на рівні не нижче світового.
Інвестиційний план підприємства на 2014-2018 роки передбачає придбання основних засобів: вимірювального і спеціально-технологічного обладнання та верстатів для підтримки діючих та створення нових технологічних ліній, та нематеріальних активів; залучення фінансових ресурсів за рахунок укладення контрактів із потенційними замовниками та активізації маркетингової політики; опрацьовуються можливі шляхи реструктуризації боргів за обов’язковими платежами.
Щодо Інформаційно-аналітичної системи забезпечення науково-технічної та інноваційної діяльності «Інноваційна Україна» (ІАС), то впровадження її в Україні сприятиме утворенню єдиної мережі інформаційного забезпечення науково-технічного та інноваційного розвитку України. На даний момент система працює в режимі дослідної експлуатації.
ІАС призначена для розширення інформаційного забезпечення науково-технічного та інноваційного розвитку економіки України та створення інформаційного ресурсу в мережі Інтернет для суб‘єктів науково-технічної та інноваційної діяльності. Функціональні можливості ІАС дозволяють використовувати систему для організаційної та інформаційної підтримки науково-виробничої кооперації на міжрегіональному рівні, взаємовигідних зв’язків між підприємствами, що зацікавлені у інноваційних технологіях та розробниками таких рішень.
Основу програмного комплексу системи створено ДП «Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку України». За участю регіональних центрів науки, інновацій та інформатизації забезпечено наповнення системи первинним масивом даних щодо суб’єктів науково-технічної діяльності, напрямів їх діяльності, завершених науково-технічних розробок.