20-22 листопада 2013 року в «Експоцентрі України» відбулася Ювілейна виставка наукових досягнень установ НАН України, присвячена 95-річчю Академії. Свої інноваційні розробки в галузях охорони здоров’я, інформаційних технологій, нанотехнологій, енергетики, важкої промисловості, сільського господарства і т.д. представили понад 80 наукових установ НАН України.
Серед нових науково-технічних розробок українських вчених — і такі, що не мають аналогів у світі, і такі, що мають, але виграють з точки зору практичності, економності та доступності для пересічного споживача. Частину з них уже впроваджено у масове виробництво, частина — може бути впроваджена, але досі лишається на стадії розробок.
Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко наголосив, що без розвитку нових технологій — неможливий розвиток економіки. «Майбутнє України залежить від того, яку науку вона має. Економіка — це конкурентні товари та конкурентні послуги. А щоб вони були конкурентними, потрібно закласти сучасні технології виробництва. Україна має переваги перед іншими країнами завдяки тому, що ми маємо найкращі наукові школи. У всіх провідних наукових центрах світу працюють українські вчені та експлуатуються українські технології». А що ж в Україні?
Єдина проблема для розробників — не нова — фінансування. Вченим доводиться використовувати кошти власних наукових установ, працювати на голому ентузіазмі, майже не отримуючи допомоги від держави. Саме це й не дозволяє запустити більшість винаходів у промислове виробництво та використання.
У рамках заходу відбувся Круглий стіл на тему «Презентація наукових розробок, впроваджених у виробництво» (програма та учасники круглого столу).
Всіх учасників виставки було нагороджено почесними дипломами.
ВІДЕОСЮЖЕТ про виставку телеканалу «Київ» можна переглянути за посиланням:
http://www.kievtv.com.ua/stn/item/2808-yuvileiu-nan-ukrainy-prysviatyly-vystavku-naukovykh-dosiahnen
ФОТО на http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/vistavka_NANU_95_www.pdf, або http://www.nas.gov.ua/UA/news/Pages/contents.aspx?ffn1=ID&fft1=Eq&ffv1=1710.
Прес-служба НАН України