Харківські науковці допомогли довести існування "Бозона Хіггса"

bozon10 листопада 2013 року відзначався Всесвітній день науки і це зайвий привід згадати, що вітчизняні генії причетні до революційних відкриттів. Адже довести існування "Бозона Хіггса", який ще називають "часткою Бога", було б неможливо без допомоги харківських науковців.

Саме цей напівпрозорий предмет - монокристал вольфрамату свинцю - матеріал, який допоміг побачити невловимий "бозон Хіггса".

Кристали, що не мають аналогів у світі, понад два десятиліття вирощують у харківській лабораторії Інститутут монокристалів. До цих пір ніхто б не знав, яка частинка відповідає за масу всіх елементарних частинок, якби Хіггс не передбачив існування бозона, якби не був побудований великий адронний коллайдер в ЦЕРНі, і якби наші харківські вчені не запропонували сцинтиляційний матеріал, який побачив цю частинку. Лише минулого року вдалося довести, що це не вигадка. Відкриття зробили на великому адронному колайдері в Женеві, у Центрі ядерних досліджень (ЦЕРН), а родоначальник теорії, Пітер Хіггс, отримав цього року Нобелівську премію.

Адронний колайдер нині зупинили на реконструкцію. Однак опрацювання результатів експериментів триває. Загалом у проектах ЦЕРНу задіяні 46 українців. У Держінформнауки сподіваються, що тепер вітчизняні вчені будуть потрібні Женеві на постійній основі. І можливість працювати на передовій сучасної науки - поверне цікавість молоді до природничих дисциплін.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Держава у смартфоні

07-06-2019 Anna - avatar Anna

    Наступного тижня заплановане перше експертне обговорення проекту концепції "Держава у смартфоні"/ Про це повідомив радник Президента України Михайло Федоров.   "У рамках розробки концепції ми провели першу зустріч із...

'ICT for Sustainability Conference', Zur…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

An event entitled 'ICT for Sustainability Conference (ICT4S)'will be held from 14 to 16 February 2013 in Zurich, Switzerland.

Видобуток сланцевого газу дозволить забе…

16-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

КИЇВ. 16 травня. УНН. За розрахунками міністерства екології та природних ресурсів за рахунок розробки родовищ сланцевого газу до 2020 року можна буде забезпечити нагальні газові потреби країни.