«Розбудова інформаційного простору із року в рік стає все більш складним завданням, адже нові тренди у сфері інформаційно-комунікаційних технологій сьогодні з’являються з надвисокою швидкістю. Тому всім учасникам комплексних процесів інформатизації так важливо йти у ногу з часом. Конгрес, який зібрав представників центральних органів влади, місцевого самоврядування, ІТ-бізнесу, профільних вузів та наукових установ, а також дипломатичного корпусу, є саме тією площадкою, на якій ми спільно обговорюватимемо найактуальніші питання розвитку ІКТ», - про це сказав голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час урочистого відкриття Міжнародного наукового конгресу «Інформаційне суспільство в Україні», що проходить 29 жовтня у Києві.
За словами Володимира Семиноженка, попит на оригінальні розробки у сфері ІКТ значно підвищується завдяки розвитку інфраструктури електронного урядування в Україні. Він нагадав, що 2013 рік вже відзначений низкою важливих рішень і практичних досягнень у галузі інформатизації. Зокрема, схвалено Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні, створений національний кириличний домен верхнього рівня .УКР, прийняті зміни до податкового законодавства, які покликані сприяти розвитку ІТ-бізнесу в Україні, розбудовується система електронної взаємодії органів виконавчої влади, що поетапно вводиться до експлуатації.
Голова Держінформнауки підкреслив, що Україна є членом поважних міжнародних організацій та учасником ініціатив у галузі ІКТ – міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», ініціативи ЄС «Цифровий порядок денний для Європи-2020», Координаційної ради держав-учасниць СНД з питань інформатизації та ін. Подібні колаборації також засвідчують визнання нашого інноваційного потенціалу з боку міжнародної спільноти, переконаний Володимир Семиноженко.
Під час роботи конгресу також відбулося нагородження переможців Національного конкурсу впроваджених проектів в сфері електронного урядування. Вперше в Україні були відзначені 13 кращих проектів органів місцевого самоврядування у номінаціях «Електронні сервіси», «Електронні інструменти управління місцевою громадою» та «Електронна демократія».
В рамках Конгресу працює експозиція новітніх рішень в сфері ІКТ, які також спрямовані на реалізацію концепції електронного урядування в Україні і мають чітке практичне значення. Наприклад, за допомогою представлених електронних сервісів громадяни можуть оформити через Інтернет дозвільну документацію, подати звіти у податкову службу, розрахуватися за послуги ЖКГ або записати дитину у дитячий садок. Сьогодні виставку оглянув Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Під час спілкування зі ЗМІ Голова Уряду відзначив високу якість програмної продукції вітчизняних розробників та загальне стратегічне значення ІТ-галузі для модернізації української економіки.