"З 2007 по 2011 рік 5,5 мільярда направили на ці цілі прямого держфінансування, найближчі три роки плануємо ще 6-6,5 мільярда рублів", - сказав В. Путін.
За його словами, технопарки вдало поєднують досягнення науки і бізнесу, забезпечують реалізацію всього інноваційного ланцюжка - від ідеї до високотехнологічного продукту.
Російська «Асоціація технопарків у сфері високих технологій» виробила критерії, відповідно до яких організація може носити «звання» технопарку. Новостворене положення про прийом в Асоціацію містить дві неодмінних, «жорстких», за висловом голови Асоціації Андрія Шпіленка, ознаки технопарку.
Перша з них - наявність в структурі технопарку центру впровадження технологій або навчального центру (або наявність серед учасників проекту наукових центрів, вузів, НДІ). Друга - надання будь-яких сервісних послуг бізнесу: бухгалтерських, аудиторських чи юридичних. Крім того, серед критеріїв є економічно обґрунтована програма (бізнес-план), план залучення максимально можливої кількості резидентів технопарку, резерв вільних офісно-виробничих площ, держпідтримка суб'єкта РФ, на території якого розташований технопарк. Нарешті, площа території, на якій розташований технопарк, повинна бути не менш ніж 10 га. За словами А. Шпіленка, зараз у Росії існують близько 2 тис. організацій, в назві яких є слово «технопарк». Як правило, основною сферою діяльності таких організацій є надання оренди. В Асоціацію технопарків, яку очолює А. Шпіленко, входять 15 технопарків, у тому числі технопарк «Сколково» і всі технопарки, які виникли під егідою Мінкомзв'язку.
Сама Асоціація була створена в червні 2011 року. На думку заступника директора департаменту з ІТ Мінкомзв'язку Дениса Солодовникова, члена наглядової ради Асоціації від Мінкомзв'язку, в Росії зараз навряд чи існує більше 20 майданчиків, які мають повне право називатися технопарками.