Проект Antares є важливим для стратегічного партнерства України та США – посол

Antares2
Реалізація проекту Antares є дуже важливою для розвитку співпраці України та США у космічній сфері як складової стратегічного партнерства двох країн.

Про це зазначив посол України в США Олександр Моцик у коментарі Укрінформу щодо запуску в середу ракети-носія Antares з космодрому на острові Уоллопс (штат Вірджинія).

«Antares для нас дуже важливий проект, який підкреслює, що Україна є країною високих технологій, космічною країною і бере активну участь у сьогоднішньому освоєнні космічного простору. Таких країн у світі є небагато, і це ще раз говорить про наш високий науково-технічний потенціал, який завжди був характерний для української науки. Це велика подія у наших двосторонніх українсько-американських відносинах, оскільки співпраця в космічній сфері є важливим елементом нашого стратегічного партнерства», - сказав Моцик.

За його словами, під час зустрічей керівники Національного аерокосмічного агентства США (NASA) та американської корпорації Orbital Science ділилися своїми «найкращими враженнями» щодо проекту Antares. «І ми вже з упевненістю дивимося у майбутнє цієї програми. Сьогодні був другий запуск. Попереду ще 8 запусків. Ми маємо тверду надію, що програма продовжуватиме активно розвиватися в інтересах обох країн», - наголосив посол. Він додав, що наступний запуск Antares очікується у середині грудня.

Дипломат підкреслив, що можна тільки пишатися високим потенціалом державних підприємств України «Конструкторське бюро «Південне» і «Південний машинобудівний завод», які за рівнем відповідають найкращим світовим компаніям.

Як повідомляло агентство, у середу, 18 вересня, відбувся успішний запуск ракети-носія Antares із космодрому NASA на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США). Перший тестовий запуск ракети Antares, що доправила на навколоземну орбіту макет вантажного космічного корабля, відбувся 21 квітня цього року.

Двоступінчата ракета-носій Antares, призначена для запуску вантажів масою до 5000 кг на навколоземну орбіту, була розроблена американською Orbital Science Corporation спільно з українським конструкторським бюро "Південне" і ВО "Південмаш". Згідно з контрактом, українська сторона забезпечила розробку і виготовлення першого ступеня ракети-носія, американська сторона відповідала за другий рівень, наземний комплекс і маркетинг. Фінансування програми здійснюється за участю NASA, всього на її реалізацію виділено 1,9 млрд доларів США.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

На Тернопільщині поглиблюють знання учні…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

У Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя відбувся VІІ регіональний відкритий конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій.

PL-01 - танк нового покоління, невидимий…

04-04-2014 Anna - avatar Anna

PL-01 - танк нового покоління, невидимий для радарів і інфрачервоних систем

        Польська оборонна компанія OBRUM, що працює спільно з британською компанією BAE Systems, створила перший прототип танка нового покоління. Цей так, що отримав назву PL- 01, ввібрав в себе практично...

Фундаментальні дослідження та практичні …

27-03-2015 Anna - avatar Anna

Фундаментальні дослідження та практичні розробки Інституту фізики НАН України

Серед установ Національної академії наук України особливе місце посідає Інститут фізики – заклад із довгою історією та непересічними здобутками в галузі вивчення найбільш загальних і фундаментальних закономірностей, якими визначається розвиток...