Борис Гриньов взяв участь у міжнародній нараді Повноважних Представників Урядів держав-членів ОІЯД

 

8 серпня 2013 р в м. Дубна, Російська Федерація, відбулася міжнародна нарада Повноважних Представників Урядів держав-членів ОІЯД за темою «Перспективи співробітництва мега-сайенс проекту NICA», в якій взяв участь Перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов, , представники Міністерства освіти і науки Російської Федерації, Федерального міністерства освіти і науки Федеративної Республіки Німеччина, Асоціації німецьких центрів досліджень ім. Гельмгольца, Департаменту науки і технологій Південно-Африканської Республіки, Агентства з ядерного регулювання Республіки Болгарія та Державного комітету з науки і технологій Республіки Білорусь.

За результатами наради представники України, Білорусії, Болгарії, Німеччини і Казахстану підписали протокол про наміри брати участь у створенні колайдера важких іонів NICA у підмосковній Дубні.

З огляду на те, що проект «Комплекс NICA» є світовим лідером у галузі досліджень із фізики важких ядер високих енергій та вже понад 300 вчених з 70 інститутів 32-х країн беруть участь у його підготовці, участь України у проекті NICA надасть можливість українським науковцям проводити фундаментальні дослідження, здійснення яких недоступно в інших прискорювальних центрах світу. Ці дослідження,насамперед, спрямовані, на вивчення надщільної ядерної речовини, що існувала на ранніх стадіях еволюції Всесвіту та існує в надрах нейтронних зірок. Крім цього, участь у цьому проекті надасть можливість українським науковцям виконувати широкий спектр інноваційних та прикладних робіт, здійснювати прикладні дослідження у галузі альтернативної ядерної енергетики, пучкової вуглецевої терапії, проводити тестування електроніки і біологічних об'єктів для космічних програм на унікальних пучках важких ядер та ін.

Залучившись до проекту, українські науковці та інженерно-технічний персонал матимуть змогу отримати досвід, який в майбутньому дозволить створити новий напрям у галузі медичної техніки. Також, участь у мегапроекті NICA надасть можливість фахівцям із України працювати на складній медичній техніці, яка наразі закупається для проекту. Окрім того, зазначене сприятиме заснуванню нових спеціальностей, а саме – ядерна медицина для медиків і медична техніка для інженерів.

Приєднання України до проекту NICA надасть можливість залучити високотехнологічні галузі промисловості України до реалізації проекту, отримати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції 5-6-го укладів та сприятиме відродженню галузі мікроелектроніки в Україні.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Науковці та фермери підписали меморандум…

19-03-2015 Anna - avatar Anna

Сьогодні, в рамках роботи круглого столу «Наукове забезпечення розвитку аграрного виробництва у фермерських та особистих селянських господарствах» президент Академії аграрних наук України Ярослав Гадзало та президент Асоціації фермерів та приватних...

Програмно-апаратний комплекс для оцінки …

23-09-2013 modrbysws - avatar modrbysws

Українська академія друкарства розробила та впроваджує програмно-апаратний комплекс, що дозволяє провести контроль якості виготовлення друкарських форм, зокрема для флексографічного друку, як аналогових, так і цифрових, а також готових відбитків.

Агентство із зменшення загрози Міністерс…

02-11-2015 Олена - avatar Олена

Агентство із зменшення загрози Міністерства оборони США відновлює співпрацю з НААН у галузі біологічного захисту

29 жовтня 2015 року в Президії НААН відбулась зустріч представників Агентства із зменшення загрози Міністерства оборони США та представників Національної академії аграрних наук України. На зустрічі були присутні пан Кевін...