Українські та іноземні експерти обговорили проблемні питання проведення молекулярно-генетичних експертиз

29.11.2012 | 10:53

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ

На сьогоднішній день все більшого значення у розкритті злочинів, як у світовій, так і у вітчизняній практиці правоохоронних органів набувають молекулярно-генетичні дослідження. Упроваджений в експертну практику ще з 1992 року метод ДНК-аналізу з того часу зазнав значних змін: активно використовується найсучасніше обладнання (генетичні аналізатори, прилади для визначення якості та кількості отриманого ДНК в режимі реального часу тощо).

Зокрема, цьому питанню був присвячений міжнародний науково-практичний семінар «Ведення обліку генетичних ознак людини», який розпочав свою роботу 28 листопада. У заході взяли участь працівники ДНДЕКЦ МВС України, НДЕКЦ при ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві, областях, представники Департаменту карного розшуку та Національної академії внутрішніх справ України, фахівці Головного, Київського міського, Дніпропетровського та Одеського обласних бюро судово-медичної експертизи МОЗ України, а також іноземні фахівці з проведення молекулярно-генетичних досліджень.

За словами начальника Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Івана Красюка, молекулярно-генетичні лабораторії в Україні функціонують у восьми підрозділах Експертної служби МВС України, а також у чотирьох бюро судово-медичної експертизи МОЗ України.

На даний час одним із головних завдань взаємодії МОЗ та МВС є забезпечення формування та повноцінного функціонування центральної автоматизованої бази обліку генетичних ознак людини.

Окремо зупинився Іван Красюк і на міжнародній співпраці, яка наразі активно розвивається, як з експертно-криміналістичними установами країн СНД, так із іншими країнами ближнього й дальнього зарубіжжя.

Також варто зазначити, що з 2002 року ДНДЕКЦ є повноправним членом Європейської мережі криміналістичних наукових установ (ЄМКНУ, ENFSI) – організації, створеній у 1995 році, що нині об’єднує 63 провідні експертно-криміналістичні установи поліції (міліції) та юстиції 36 країн Європи.

Як зазначив Іван Красюк, семінар організовано з метою визначення шляхів вирішення проблемних питань, що зустрічаються при формуванні обліку генетичних ознак людини. Важливим є і вироблення стратегії міжвідомчої взаємодії, обміну позитивним досвідом з представниками іноземних країн (Росії, Білорусії, Нової Зеландії, Шотландії) та обговорення питань пов'язаних із проведенням молекулярно-генетичних експертиз у вищевказаних країнах. Також учасники заходу планують обговорити використання нових наборів та приладів при дослідженні об'єктів біологічного походження людини, шляхи подальшого розвитку напряму.

Загалом семінар триватиме упродовж трьох днів. За цей час учасники планують обмінятися позитивним досвідом із представниками іноземних держав та обговорити питання щодо організації проведення молекулярно-генетичних експертиз і ведення баз даних генетичних ознак людини в цих країнах.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Космос – Україні

19-01-2015 Anna - avatar Anna

Космос – Україні

      Інтерв'ю з директором Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України академіком НАН України Вадимом Івановичем Ляльком. Сучасні тенденції розвитку світової спільноти і розширення глобального інформаційного...

Міністр екології підтримав розвиток елек…

10-04-2015 Anna - avatar Anna

Міністр екології підтримав розвиток електротранспорту в Україні та долучився до пробігу електромобілів

9 квітня 2015 р. у м. Києві в рамках Першого інноваційного форуму InnoTechUkraine за підтримки Мінприроди України відбувся найбільш масовий пробіг електромобілів в Україні. Відкрив захід Міністр екології та природних...

Відбулося спільне засідання Колегії та Н…

25-06-2015 Anna - avatar Anna

Відбулося спільне засідання Колегії та НТР ДКА України

25 червня 2015 року під головуванням Голови ДКА Олега Уруського відбулося спільне засідання Колегії та Науково технічної ради ДКА України. Першим питанням порядку денного був звіт про результати внутрішнього аудиту підприємств...