19 листопада
15 -16 листопада 2012 року в м. Харків на базі Національної академії правових наук України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності та інноваційного розвитку», учасниками якої стали фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності.
Конференція була присвячена актуальним проблемам захисту інтелектуальної власності та впровадженню її об’єктів у реальний сектор економіки в умовах побудови інноваційної моделі розвитку України.
У роботі заходу взяли участь заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Володимир Дмитришин, фахівці Державної служби та Державного підприємства «Український інститут промислової власності».
Виступаючи перед учасниками конференції, Володимир Дмитришин підкреслив, що в умовах інноваційного розвитку економіки значно зростає роль державного управління сферою інтелектуальної власності. Зі слів заступника Голови, йдеться про потребу в якісно новому рівні державного управління, заснованому на застосуванні стратегічного підходу до використання інтелектуальної власності в інноваційному процесі й спрямованому на створення комплексних структур, що об’єднають освіту, науку та виробництво.
«Керуючись Концепцією розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні на 2009 – 2014 роки, у своїй діяльності Державна служба враховує новації міжнародного правового регулювання у сфері інтелектуальної власності та сучасні пріоритети внутрішньої й зовнішньої політики держави, зокрема інтеграцію в Європейське Співтовариство, вимоги щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, активізацію взаємовигідного співробітництва з Російською Федерацією та іншими країнами СНД», – зазначив заступник Голови Державної служби.
Володимир Дмитришин представив до уваги учасників заходу детальний аналіз напрямів діяльності Державної служби. За даними його доповіді, наразі розробляються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері інтелектуальної власності. При Державній службі створена й працює робоча група, метою діяльності якої є вивчення питання необхідності внесення змін до Книги IV Цивільного кодексу України «Право інтелектуальної власності» з урахуванням практики застосування норм цього кодексу та сучасних тенденцій розвитку міжнародного права.
Як зазначив Володимир Дмитришин, сьогодні Державна служба активно працює в напрямі широкого впровадження внутрішнього й зовнішнього електронного документообігу, використовуючи найсучасніші технології для інформаційного забезпечення та вдосконалення якості експертизи заявок. Ще одним важливим завданням є розробка та реалізація комплексу заходів, пов’язаних зі створенням загальнодоступної цифрової патентної бібліотеки.
Значну увагу у виступі Володимир Дмитришин приділив таким напрямам діяльності Державної служби, як міжнародне співробітництво, реалізація державної політики в галузі охорони авторського права та суміжних прав, забезпечення ефективного адміністративного й судового захисту прав на результати інтелектуальної творчої діяльності, підготовка фахівців у сфері інтелектуальної власності та ін.
Конференція зібрала у своєму колі керівників центральних і місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, фахівців у галузі права, економіки, соціології, представників бізнесу та інших зацікавлених осіб.
Робота заходу проходила у формі тематичних дискусій: учасники конференції працювали у двох секціях, організованих залежно від предмету обговорення:
«Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності»;
«Правове забезпечення інноваційного розвитку національної економіки:проблеми і механізми їх вирішення».
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності