1. Отримано нанопорошки титанату барію з титаніл-оксалату барію та пероксотитанату барію в дослiдно-промисловiй обертовій трубчастій печі (виробнича потужність якої 20 т/рік) для виготовлення багатошарових керамічних конденсаторів типу X7R, X8R нового покоління. Потреба світового ринку в даній продукції становить більше 3000 т/рік.
2. Досліджено процес ліквідації аварійних розливів нафти та нафтопродуктів за допомогою водної суспензії наношаруватого нафтосорбенту. За результатами досліджень створено дослідний зразок установки з одержання наношаруватого нафтосорбенту безпосередньо біля місць аварійного розливу нафтопродуктів. Проведені робочі випробування даної установки потужністю 1-2 м3/год.
3. Отримано аморфні стрічки та виті магнітопроводи з аморфною та нанокристалічною структурою, в яких відсутні втрати на перемагнічування сердечників трансформаторів, що дає економію електроенергії в масштабах країни (сотні МВт). Впровадження розробки розпочато випуском дослідних та дослідно-промислових партій аморфних стрічок та витих магнітопроводів з аморфною та наноструктурою на малому науково-виробничому підприємстві ТОВ «МЕЛТА».
4. Розроблено технологію нанесення нанорозмірних шарів вісмутового фериту-гранату і немагнітних шарів (окислів танталу, титану, цирконію, кремнію) на різні підкладки та технологію модуля магнітофотонного кристалу мікрорезонаторного типу. Дана технологія може бути застосована в магнітній мікроелектроніці, магнітооптиці, магнітофотоніці та спінтроніці.
5. Здійснено синтез і досліджено властивості низки наноматеріалів, які можуть ефективно бути використані при створенні нових ліків проти діабету ІІ типу та раку, як складові нового класу антитромботичних препаратів та біокерамічних імплантів, як носії фармпрепаратів цільового призначення, протимікробні препарати, для створення нових діагностичних та сенсорних тест-систем і застосування в харчовій промисловості, сільському господарстві та наноелектроніці.
6. Запропоновано та досліджено гомо- і гетеро- селективно леговані структури для нового типу терагерцових приладів, які дозволяють масштабувати активну (підсилюючу) зону приладу із збереженням балістичного характеру руху носіїв, збільшувати коефіцієнт підсилення терагерцового випромінювання та досягати умов генерації електромагнітного випромінювання в терагерцовій ділянці спектру електромагнітного випромінювання. Ці структури можуть бути використані при створенні генераторів нового покоління терагерцового діапазону, приладів інфрачервоного бачення, телекомунікаційних та охоронних систем.
7. Одержано нові типи електродних матеріалів на основі нанокомпозитів та наноструктур для літієвих джерел струму, паливних елементів, фотоелектричних перетворювачів сонячної енергії. Створено нові наноматеріали, які можуть знайти застосування у новітніх каталітичних процесах, сенсорних системах, системах очищення води, авіаційній та ракетобудівній галузях, медицині тощо.
Більш детально на http://www.nas.gov.ua/Chronicle/Documents/20121106_DCNTP_NANO.pdf