VIII Міжнародна конференція "Електроніка та прикладна фізика" пройшла у Києві

2 листопада

Нещодавно на радіофізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася VIII Міжнародна наукова конференція "Електроніка та прикладна фізика". Проведення конференції стало традицією, яка сприяє інтеграції університетської та академічної науки, розвитку міжнародного співробітництва.

На пленарному засіданні виступив із доповіддю "Магнітні вихори у наночастинках" Д. Д. Шека, доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри математики і теоретичної радіофізики радіофізичного факультету, лауреат премії НАНУ ім. О.С. Давидова. Доповідь вченого активно обговорювалася. Він відповів на запитання молодих учених та студентів. Д. Д. Шека розповів про плідну співпрацю за цією науковою тематикою із вченими Інституту теоретичної фізики НАН України та університету м. Байройта, (Федеративна Республіка Німеччини).

У рамках конференції працювали 9 тематичних секцій: лазерна фізика і оптоелектроніка, фізика магнітних явищ, фізика поверхні, нано- та мікроелектроніка, фізика напівпровідників та діелектриків, напівпровідникові прилади, сучасні фізичні методи медико-біологічних досліджень, фізика плазми, комп’ютерна інженерія, математичні проблеми прикладної фізики, радіотехніка. На секційних засіданнях було заслухано та обговорено понад 100 доповідей, підготовлених представниками провідних профільних наукових закладів НАН України (інститути фізики, металофізики, фізики напівпровідників, ядерних досліджень, загальної та неорганічної хімії, газу, електродинаміки, мікробіології та вірусології, молекулярної біології та генетики) та університетів України (класичні університети Харкова, Сімферополя, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода, Запоріжжя, Сум, Донецька, Дніпропетровська, Кам’янця-Подільського, політехнічні університети Києва, Харкова, Луганська та Львова).

Співавторами доповідей були дослідники з низки зарубіжних університетів, зокрема з ФРН – Університет м. Кайзерслаутерна та Університет м. Дармштадта, з Республіки Польща – Університет технологій м. Варшави, з Держави Ізраїль – Інститут технологій міста Хайфи, з РФ – Ярославльське відділення Інституту фізики та технологій РАН, Ярославльський університет. Активну участь у роботі конференції брали аспіранти та студенти, значна частина доповідей зроблена за їх участю.

Праці конференції, починаючи з першої, яка відбулася у жовтні 2005 р., публікуються виключно англійською мовою, що дозволяє працювати з цими матеріалами вченим з усього світу. Частину усних доповідей також проведено англійською мовою.

Прес-служба КНУ імені Тараса Шевченка

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Учень МАН Олександр Гур’янов став призер…

13-10-2012 Олена - avatar Олена

12 жовтня 2012 Учень Малої академії наук України, одинадцятикласник Київського ліцею № 38 імені В. М. Молчанова Олександр Гур’янов, став призером 24-го Конкурсу молодих учених ЄС (EUCYS), фінал якого пройшов наприкінці...

Асамблея вчених рад університету: зібран…

11-02-2015 Anna - avatar Anna

Асамблея вчених рад університету: зібрання з нагоди 210-річчя ХНУ ім.В.Н.Каразіна

10 лютого 2015 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна з нагоди 210-річного ювілею університету відбулося засідання урочистої Асамблеї вчених рад за участю заступника Міністра освіти і науки...

25 вересня у виставковому центрі "К…

25-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Участь у відкритті взяв Прем'єр-міністр України Микола Азаров. Проведення Форуму спрямовано на розвиток інноваційної і науково-технічної сфери України, залучення інвестицій в проривні наукомісткі сектори економіки, розширення ринків збуту високотехнологічної продукції.