Під головування голови Держінформнауки Володимира Семиноженка відбулося спільне засідання Колегії Держінформнауки та Робочої підгрупи «Реформа системи науки» напряму «Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери»

Вівторок, 13 листопада 2012, 19:12

Сьогодні відбулося спільне засідання Колегії Держінформнауки та Робочої підгрупи «Реформа системи науки» напряму «Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери» під головування голови Держінформнауки Володимира Семиноженка. На засіданні Колегії були розглянуті підсумки виконання завдань підрозділу «Розвиток науки та інноваційної діяльності, підвищення конкурентоспроможності національної економіки» Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Із доповіддю з цього питання виступив перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов.

Серед виконаних заходів, зазначених у доповіді, - заснування Урядом грантів Кабінету Міністрів колективам молодих учених для виконання прикладних досліджень і розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, надання доступу наукових установ та ВНЗ до міжнародних електронних наукових баз даних через інформаційний центр бібліотеки ім. В.І.Вернадського й проведення атестації бюджетних наукових установ. Також Урядом схвалено Концепцію реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю та Концепцію реформування державної політики в інноваційній сфері. Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності в сфері трансферу технологій». Положення Закону були розроблені Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. На розгляд Уряду поданий Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про інноваційну діяльність».

Наразі Держінформнауки разом з іншими органами виконавчої влади та за участі Національної академії наук розробляє План заходів щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю. Наступного року на розгляд Верховної Ради України буде винесений проект Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» з урахуванням положень, передбачених цією Концепцією.

Крім того, Борис Гриньов відзначив, що у вересні 2012 р. на закритому засіданні Ради ЦЕРН було розглянуто доповідь експертної місії ЦЕРН щодо відповідності України критеріям асоційованого члена ЦЕРН та одноcтайно прийнято позитивне рішення з вказаного питання. Наразі триває робота з узгодження тексту відповідної Угоди між Україною та ЦЕРН.

Учасники засідання також обговорили та схвалили проект підрозділу «Розвиток науки та інноваційної діяльності, підвищення конкурентоспроможності національної економіки»Національного плану дій на 2013 рік за напрямом «Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери», про що доповів директор департаменту науково-технічного розвитку Дмитро Чеберкус.

Заслухавши інформацію про результати атестації бюджетних установ, Колегія постановила рекомендувати Держінформнауки разом з Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України продовжити роботу щодо методичного забезпечення державної атестації наукових установ.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Нові наночастинки придушують здатність п…

30-10-2013 Anna - avatar Anna

    Одні з найбільш небезпечних типів раку - ті, які здатні « перехитрити » розроблені для боротьби з ними препарати. Вчені, що опублікували статтю в журналі ACS Nano, зосередили свою...

До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні …

30-01-2012 Олена - avatar Олена

Прийняття нової Держпрограми розвитку відновлюваної енергетики дозволить підвищити рівень енергонезалежності України, зменшити обсяг використання традиційних природних ресурсів, поліпшити екологічну ситуацію, а також наблизитися до вимог Євросоюзу.

Круглий стіл на тему «Молода наука Украї…

07-11-2014 Anna - avatar Anna

Круглий стіл на тему «Молода наука України: ризики та перспективи»

 До Міжнародного дня науки в ім’я миру і розвитку, 10 листопада 2014 року об 11.00. в НА Укрінформ, за участю заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи відбудеться круглий стіл...