Понеділок, 12 листопада 2012, 15:27
В рамках співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) за Програмою «Наука заради миру та безпеки» та з метою проведення Дванадцятого засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО із співробітництва з питань науки та довкілля, з 7 по 9 листопада відбувся візит представників НАТО до м. Харків. Співголовою робочої групи з української сторони визначено Першого заступника Голови Держінформнауки Б.В. Гриньова, а з боку НАТО - Д. Бетен, старшого радника Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».
Також, до складу української делегації увійшли: Анпілогов О.В., заступник Голови Харківської обласної державної адміністрації, Трофіменко В.О., заступник начальника управління – начальник відділу нормативного і технічного забезпечення управління гідрометеорології Департаменту цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій, Волкова Ю.Г., заступник начальника управління міжнародного співробітництва та аналітичного забезпечення Держінформнауки, Іванченко С.А., завідувач сектору співробітництва з міжнародними організаціями та європейської інтеграції Держінформнауки, Білоус А.Г., завідувач відділу хімії твердого тіла Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України, Щербаков О.О., старший науковий співробітник ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України та інші представники зацікавлених установ.
Під час засідання Б.В. Гриньов поінформував присутніх щодо поточного стану та пріоритетних напрямів розвитку науково-технічної та інноваційної сфери України, планів на майбутнє, розвитку міжнародного співробітництва між Україною та іншими державами і міжнародними організаціями, зокрема з Організацією Північноатлантичного договору.
У свою чергу Д. Бенет повідомила, що для успішного подальшого розвитку співробітництва між Україною і НАТО важливим є факт визначення спільних пріоритетних напрямів співпраці та наголосила, що сторона НАТО буде і надалі підтримувати українських вчених, які зацікавлені у співпраці з НАТО. Окрім того, Д. Бетен звернула увагу на необхідність залучення до наукової діяльності молоді та поінформувала, що НАТО готова сприяти проведенню навчальних тренінгів для молодих вчених.
У підсумку, сторони домовились, що наступне засідання відбудеться у м. Брюссель, Бельгія, у жовтні 2013 р.