13.11.2012 | 17:26
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій
12-14 листопада на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності проходить ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Інформаційно-комунікаційні технології в сучасній освіті: досвід, проблеми, перспективи». Участь у ній беруть близько 200 видатних вчених з України, країн Євросоюзу та Росії. Серед них академік Нелля Ничкало, професор Валерій Биков, професор Роман Гуревич, професори з Польщі Александр Тадеуш, Ян Зімній та інші. Присвячений науковий форум проблемам модернізації освіти та підготовки конкурентоздатних фахівців, адаптованих до роботи в умовах розвитку сучасних технологій. Проходить захід під патронатом МНС України, МОНмолодьспорту, та Національної академії педагогічних наук.
Гостям показали нову комп'ютеризовану мультимедійну лабораторію транспортної безпеки, лабораторію іноземних мов та технічного перекладу, психолого-тренувальний центр підготовки пожежних та аварійно-рятувальних команд, мобільну інтерактивну діалогову систему тестування SMART Senteo, лабораторію екологічної безпеки тощо.
Під час прес-конференції, яка відбулася в рамках заходу, директор Інституту інформаційних технологій Національної академії педагогічних наук професор Валерій Биков зазначив, що інформаційно-комунікаційні технології зараз впроваджують в усі сфери науки та освіти України, однак введення сучасних технологій у Львівському університеті МНС має певну специфіку, яка пов’язана із функціями МНС.
Було прийняте рішення, що у контексті впровадження сучасних інформаційних технологій у підготовці майбутніх фахівців необхідно активізувати створення електронних навчальних посібників, віртуальних лабораторних робіт та інших засобів навчання на основі технологій віртуальної реальності, мультимедійних та телекомунікаційних засобів, продовжити роботу над удосконаленням мобільних інформаційних систем з подальшою інтеграцією в Урядову інформаційно-аналітичну систему з питань надзвичайних ситуацій, активно залучати курсантів і студентів магістратури, аспірантів і докторантів до розробки та досліджень проблем застосування інформаційних освітніх технологій та участі у конференціях даного напряму, впроваджувати технології дистанційного навчання як засіб забезпечення принципу освіти впродовж життя.