15 листопада 2012
Проведення в цьому році І-ої Національної виставки України в Казахстані мало на меті демонстрацію економічного та інвестиційного потенціалу України в машинобудівний, металургійній, енергетичній галузях, нафтохімічному комплексі, у сфері виробництва будівельних матеріалів, інновацій у промисловості, розвитку нанотехнологій та наукових розробок.
Експозиція НАН України була представлена 87 розробками академічних установ у вигляді натурних зразків, комп’ютерних презентацій, постерів. Також був представлений фільм з презентацією біля 140 наукових розробок російською та англійською мовами. Особливу зацікавленість до експозиції проявили представники науково-навчальних інституцій Російської Федерації та Казахстану, урядових установ Республіки Казахстан, галузевих асоціацій та підприємств.
Значний інтерес, як професійного, так і комерційного характеру, було виявлено до приладу ФАЗАГРАФ (розробник – Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем); технологічних розробок Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, спрямованих на відновлення зварюванням обладнання гірничо-збагачувальних комбінатів, потужної кар’єрної техніки та будівництво інженерних споруд; розробок Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова в галузі сонячної енергетики (фотоелектричні батареї наземного та космічного призначення), приладів для моніторингу довкілля та сенсорів абсолютного, диференціального і надлишкового тиску в газах і рідинах; приладу спектральної діагностики внутрішньої оболонки ока від Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова; комп'ютерного томографу НТК “Інститут монокристалів” НАН України тощо.
За результатами проведених переговорів низка установ НАН України досягнули домовленостей у підписанні угод про співпрацю. Зокрема, з Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова (Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем, інститути електрозварювання ім. Є.О. Патона та металофізики ім. Г.В. Курдюмова); з Інститутом підвищення кваліфікації Міжнародної професійної академії «ТУРАН ПРОФІ» (Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем); з Казахстанською асоціацію неруйнівного контролю і технічної діагностики (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона); Міністерством охорони довкілля Республіки Казахстан (Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова); з компанією «Бізнес Мередіан», ТОВ «Ремонтно-електромеханічний завод», ТОВ «Каражира ЛТД», а також Медичним центром «Медикер» (Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова). Підписано 1 Меморандум та 2 договори про наміри.
За активну участь у роботі виставки Національну академію наук України було нагороджено дипломом.
Матеріали опублікували: Прес-служба Президії НАН України