Пристрій розміром із пральну машину заснований на мікробних паливних елементах (MПC), які використовують здатності мікроорганізмів для очищення води і виробництва енергії. Подібні машини дуже знадобляться в країнах третього світу, а також для зниження споживання енергії та екологічної шкоди в звичайних житлових будинках.
В даний час для очищення стічних вод використовується складний багатоступеневий процес: поділ твердих частинок і рідин, очищення за допомогою хімікатів, ультрафіолету і т.ін. Численні відстійники, подрібнювачі, фільтри, станції знезараження, детоксикації і т.ін. складні в експлуатації, дорого коштують і, до того ж, споживають силу-силенну енергії. Наприклад, в США на ці цілі витрачається 2% від загального споживання енергії всієї країни. Прототип «пральної машини» для каналізаційних стоків здатний обробляти в п'ять разів більше стічних вод за половину вартості аналогічних установок. При цьому ефективність збільшена до 13% (кількість перероблюваної органічної суспензії в стічних водах). Таким чином, очищення «дармових» стічних вод може виробляти енергію, що в масштабах країни обіцяє великий прибуток.
Традиційні паливні елементи використовують кисень і водень для виробництва електрики і питної води. MПC працюють аналогічним чином, але використовують бактерії для руйнування органічних матеріалів в стічних водах. В процесі перетравлення мікробами органічних речовин, утворюються негативно заряджені електрони, тобто електрику.
Мікробний паливний елемент складається з герметичної камери, де на плівці електрода живуть бактерії, що розщеплюють органіку на вуглекислий газ, протони й електрони. Зважаючи на відсутність кисню, бактерії не можуть виробляти воду і відправляють електрони на електрод. «Зайві» протони проходять крізь мембрану в другу, вже негерметичну камеру, де з'єднуються з киснем і утворюють воду.
На даний момент пристрій здатний видалити зі стічних вод близько 97% органічних речовин. Правда для того, щоб воду можна було пити її треба очистити до рівня 99,99%. Тим не менш, новий процес надзвичайно перспективний і здатний вирішити багато екологічних проблем.