Проведено практичний семінар «Ефективність впровадження ІКТ у навчальний та адміністративний процес закладів освіти»

 

7 листопада

6 листопада 2012 року в рамках виконання державної цільової програми «Сто відсотків» в компанії Майкрософт Україна проведено практичний семінар «Ефективність впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний та адміністративний процес закладів освіти».

У рамках семінару відбулися курси з ІКТ «Учителі в он-лайні», «Школи-новатори», «Цифрові технології», «WINDOWS і навчанні», «ІТ-академія Microsoft».

Участь у заході взяли близько 70 осіб з усіх областей України – представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, обласних управлінь освіти.

Учасників заходу привітала Олександра Сизова, керівник по роботі з закладами освіти і науки «Майкрософт Україна»: «Сьогодні важливим є не лише доступ до ПК, а й до електронного контенту. Подібні зміни відбуваються у системі освіти різних країн світу. Враховуючи досвід практиків та знання науково-педагогічних працівників, а також за умови інвестицій в освіту, ми можемо досягти певних результатів, насамперед у мобільності та індивідуалізації навчання».

Тео Мілєв, керівник сегменту середньої освіти Центральної та Східної Європи (Республіка Болгарія), привітав учасників семінару та виступив з доповіддю «Впровадження ІКТ у навчальний процес: економічна ефективність та східноєвропейський досвід». Він підкреслив важливість використання новітніх технологій для покращення ефективності показників навчання учнів та набуття ними навичок ХХІ століття. «Нині велика увага приділяється освіті, перш за все – з метою вирішення проблеми безробіття. Ми багато говоримо про те, що змінилися вимоги при працевлаштуванні. Наголошу, що 70% працівників мають обов’язково володіти технічними навичками. У ХХІ столітті необхідними уміннями стають обробка значних обсягів інформації та робота в команді», – зазначив Тео Мілєв. За його словами, навчальний процес сьогодні стає більш гнучким, адже за допомогою нових технологій поєднується формальне і неформальне навчання.

Наталія Морзе, проректор з інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка наголосила: «Сьогодні важливо усвідомлювати, що для якісної організації навчально-виховного процесу слід інтегрувати комп’ютерні технології». Наприклад, вона навела можливості програми «Windows і навчання» Microsoft Office ONENOTE 2010, яку з легкістю можуть використовувати як вчителі інформатики, так і вчителі-предметники. Серед основних функцій програми – пошук інформації та зручне її зберігання. Програма може використовуватися у проектній діяльності, а також виконує функції електронної записної книжки, сховища для файлів, класної дошки, навчального посібника, віртуальної учительської, віртуального методичного кабінету тощо. За словами Наталії Морзе, будь-який вчитель впродовж кількох годин може навчитися використовувати функціонал програми, а саме: опанувати навички ХХІ століття (тенденції в освіті, тенденції в ІКТ, вимоги ринку праці), навички ХХІ століття в учнів (ІКТ-компетентність учнів, вміння комунікувати та співпрацювати).

Ольга Свириденко, керівник програми компанії Майкрософт «Патнерство в навчанні», підкреслила, що компанія продовжує приділяти значну увагу забезпеченню доступу освітян до сучасних технологій. «Ресурси програми Microsoft «Партнерство в навчанні» дозволяють сприяти ефективному виконанню державної та обласних програм інформатизації освіти, навчати дітей навичкам ХХІ століття і формувати майбутню висококваліфікованих робітників для нашої країни», – зазначила вона.

Учасників семінару підкреслили, що доступ до новітніх технологій та їх використання у навчальних закладах підвищують мобільність навчального процесу, адже цифрові технології вже стали невід’ємною частиною життя сучасної молоді. Отже, серед висновків – реалізація спільних кроків у модернізації навчання, що відповідало б викликам суспільства та сучасним потребам ринку праці.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Получена первая опытная партия новейшего…

30-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

В рамках программы ведутся работы по отработке и последующей сертификации Ацетама как ракетного горючего.

Вченими створено перший енергонезалежний…

06-04-2015 Anna - avatar Anna

Вченими створено перший енергонезалежний скелет людини

    Провідні фахівці з інституту Карнегі повідомили про успішне закінчення експерименту з розробки першого у світі енергонезалежного зовнішнього людського скелета.   Унікальний екзо скелет створений для групи людей, які мають...

Красноярский край признан перспективным …

01-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Сегодня, 30 мая, в Красноярском региональном инновационно-технологическом бизнес-инкубаторе состоялся круглый стол представителей инновационного сообщества на тему «Прямое и венчурное финансирование», в котором приняли участие специально приглашенные эксперты: исполнительный директор Российской...